Wpis z mikrobloga

Assay - Instapay - transparentność na 100% - niespłacone pożyczki

Dobra dusza podesłała ciekawego screena.

Dla inwestorów i pożyczkodawców Assay ASI RobinFood i Beauty today to miały być super projekty, które miały przynieść wartość. Poruszyłem ich temat w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/64370173/assay-management-rozwoj-poprzez-redukcje-dla-niewt/

Assay wyceniał RobinFood nawet na 580 tys. zł (screen w komentarzu. Wycena ze strony Assay z sierpnia 2020r.). Projekt upadł.
Dla Darka z Instapay RobinFood to była "lekcja". Ot, "źródło doświadczenia i wiedzy". "Nauka podstaw biznesu".
(Myślałem, że Assay wspiera swoje spółki kompleksowo i nie trzeba już nauki podstaw biznesu).
Problem polega na tym, że to nie on za wszystko płacił. Assay ASI pożyczył RobinFood 195 tys. zł, a Beauty Today 56, 5 tys. zł.
Droga ta edukacja Darka.
Pożyczki nie zostały spłacone, może to sprawiło, że Darek przestał się czuć komfortowo, gdy został o nie zapytany wprost. (screen w komentarzu. dane ze sprawozdania finansowego Assay ASI za 2020r.)

Kolega już został zablokowany przez Darka, a jego drugie pytanie zostało brutalnie skasowane (było na profilu Darka) i niestety nie doczekał się odpowiedzi.
Tak właśnie spółka z portfela Assay komunikuje się ze społeczeństwem, które złożyło się na dotacje dla Instapay(poprzez PARP):
https://instapay.pl/
(na dole strony. Dofinansowanie: 974 333,75zł)

Swoją drogą to niezły śmieszek z tego Darka (Michała z resztą też), że jego byłe firmy nie spłaciły pożyczek, a teraz otworzył start-up, który oferuje usługę monitowania i egzekwowania płatności. Może gdyby Assay ASI wysłał do RobinFood i Beauty Today sms z ponagleniem, to kasa by się znalazła?

Pisałem już o Darku i Michale, oraz o ich dziecku Instapay tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/66310191/assay-group-assay-asi-instapay-do-trzech-razy-sztu/

W raporcie za 2021r. Assay wycenia Instapay na 2 333 544,55zł.
Będziemy śledzić sukcesy tej firmy.

A może ktoś z Was zada Darkowi, Michałowi lub Assayowi jakieś pytania?

Dajcie proszę plusy dla zasięgu, zapraszam też do dyskusji i obserwowania tagu
Szczególnie gorąco zapraszam pracowników Assay i Instapay. Jak tam wyniki za 2021r?

Dla niewtajemniczonych: co to jest Assay?



Wybrane dane finansowe za 2021r.:
Strata:
w 2021r. 20,3 mln (w 2020r. 12,3 mln) -> Strata większa o ok. 65%!

Z czego koszt odsetek od pożyczek:
w 2021r. 4,9 mln (w 2020r. 0,9 mln) -> wzrost o ok. 450%!!

Pasywa:
w 2021r. 111,2 mln (w 2020r. 30,2 mln) -> wzrost o ok. 250%

Z czego zobowiązania wekslowe:
w 2021r. 60,2 mln (w 2020r. 21,5 mln) -> wzrost o ok. 200%!!

#assay
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje
#startup
#instapay

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel
assay opinie
jak działa assay

Wołam:


virgola - Assay - Instapay - transparentność na 100% - niespłacone pożyczki

Dobra ...

źródło: comment_1661086024xqyDYj3Nm3Wy56xQvd1qpb.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Finalnie skończy się jak z Amber Gold, będzie zasądzenie odszkodowania ze skarbu państwa na rzecz "inwestorów" za zbyt opieszałe działanie organów ścigania. Podstawą do postawienia zarzutu oszustwa, jest już samo nieinformowanie o potencjalnym ryzyku związanych z zakupem tych weksli.
  • Odpowiedz
@janusz00:
Wiem do czego pijesz:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8483626,skarb-panstwa-odszkodowanie-piramida-amber-gold.html
W przypadku Assaya różnica jest taka, że jest umieszczony w rejestrze ASI prowadzonym przez KNF, czyli w pewnym sensie KNF wręcz legitymizuje Assaya, a Amber Gold był na liście ostrzeżeń.

Do pozwu grupowego, w którym jako odpowiedzialne za zaniechania, wskazane zostały m.in. Prokuratura Rejonowa


Czyli będziemy płacić aż miło...
  • Odpowiedz
kiedy Prokuratura się weźmie za towarzystwo wzajemnej adoracji?


@kamil_kamil12345K: Dowiemy się, gdy będzie informacja o wpisaniu na listę ostrzeżeń.
KNF wpisuje na listę właśnie wtedy, gdy wyśle do prokuratury powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Ale kiedy? Nie wiem...
  • Odpowiedz