Wpis z mikrobloga

@PanPeno a to ją zabili w Kijowie czy w Moskwie, że porównujesz ten zamach z egzekucjami na Niemcach?porównanie ze wszech miar chybione.

Przypominam że egzekucje na kolaborantach były poprzedzone wyrokiem sądu państwa podziemnego a zamachy w Polsce dotyczyły raczej wojskowych a nie 30 letnich propagandzistek, które nie miały bezpośrednio krwi na rękach.
  • Odpowiedz
@KolskiRoman a Heidegger należał do partii nazistowskiej i ja popierał. Tak samo jak główny ideolog III rzeszy Alfred Rosenberg.

Roznica jest tak że jeden z nich miał bezpośredni i istotny wpływ na przebieg wydarzeń i slusznie zdechł w Norymberdze a drugi miał znaczenie marginalne i nie dostał czapy a był jedynie relegowany z uczelni.
  • Odpowiedz
Każdy kto pracuje na Kremlu w takim środowisku, chyba doskonale wie jak to może się skończyć dla jego bliskich. Jest powód czemu np córki Putina są zawsze za granicą (do tej pory tak było przynajmniej), oraz rodzinki innych dygnitarzy sie opalają gdzieś pod palemkami, a ojczulkowie tłuką społeczeństwo i bawią się w gre o tron.
Takie skutki picia wódki, chciałoby się powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy jak sobie przeczytasz caly tekst z obrazka to dowiesz sie, ze patriotka byla i do donbasu na misje humanitarne jezdzila. Ogolnie to brala udzial w szopce ojca i w propagandzie wielkiej rosji.
Nie bezposrednio, ale przyczynila sie do śmierci mnostwa ludzi.
  • Odpowiedz
@zdechly_jez no ale co to ma do rzeczy, za nieprawomyslnosc albo bycie podrzędnym propagandzistą jest karą smierci?

To nawet w czasach okupacji nazistów karali łagodniej. Wyroki smierci dostawały tylko takie gnidy jak Igo Sym (który niezależnie od swojej dzialanosci agitatorskiej był szpiegiem) albo Alfred Rosenberg

A moze stosujemy zasady odpowiedzialności zbiorowej i ona ma odpowiadać za grzechy ojca?
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy odpowiadac za swoje grzechy. Jak najbardziej jestem za sprawidliwym wyrokiem, ale ze zdarzylo sie jak zdarzylo to w ogole mi jej nie szkoda. Tak samo jakby kaczynski wybuchl - tez ideologicznie nie popieram samosadu, ale impreze zycia bym zrobila.
  • Odpowiedz