Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@vulcanitu: Zauważyłem jakiś czas temu że właśnie nie potrafię trafić na taką gre która mnie tak mega przyciągnie jak kiedyś Gothic, Skyrim, Europa Universalis czy Company of Heroes.
Dying Light 1 jest fajny i pewnie ostatecznie wrócę do niego ale DL2 był już sporo nudniejszy dla mnie. RDR2 zachwycił mnie swoim początkiem ale dalej nie potrafię siedzieć przy nim tyle.
Większość czasu gram w jakiegoś Battlefielda i zaczyna mi brakować gier
@vulcanitu Nudne, ta sama mechanika co w kilkudziesięciu innych grach, bugi, powtarzalna rozgrywka przez całą grę zamiast odpowiednie dawkowanie nowymi mechanikami co jakiś czas, brak progressu lub zbyt szybki progress, zbyt cenne nagrody/skarby na początku gry(patrz: Fallout 4).
@vulcanitu Może i tak, nie wiem jak tam dalej bo zbyt daleko nie doszedłem, z resztą 4 mało ma wspólnego z RPG, ale chodziło mi ogólnie, że w niektórych grach akcji czy tam ogólnie z otwartym światem gdzie możemy dostosować swoją postać, żeby do czegoś dojść musimy się namęczyć, porobić questy itp. Ale czasami brak jest tego wyważenia, bo wg mnie ciekawsze jest znaleźć fajny pancerz czy broń w Gothic czy Soulsach
@vulcanitu: Jako, że jestem #pcmasterrace i mam ok 1500 gier to jestem bardzo wybredny i często porzucam gry z różnych powodów. Idiotyczna fabuła, czyjś głos, nieintuicyjne sterowanie, wygląd bohatera czy nawet beznadziejne menu. Jednak jak trafi się gra, która nie ma w sobie nic co mi przeszkadza to potrafię do niej wracać nawet kilkanaście razy. Takie tytuły to SOMA, Dishonored, Mad Max, Half Life 2, Bioshock i teraz dojdzie Cyberpunk i