Wpis z mikrobloga

No i znaleźli i mnie.
Wyłudzacza, naciągacza, prywaciarza jednego.
To nic, że za zeszły rok oprócz 19% podatku, dodatkowo z radością wziąłem udział w zrzutce na „daninę solidarnościową” za którą mógłbym auto kupić.
Co przeskrobałem, ile ukradłem kasiorki która mogła iść na bombelki i wungiel? O co im chodzi?
O 6000 zł nadpłaconego VAT i ulgę na złe długi - poprosiłem o przeksięgowanie tej astronomicznej kwotu na poczet dochodowego za 2021.

I teraz Grażynka sobie poużywa na mnie. Elo, giniemy.

Ten kraj to pierd%#%^ mem.

#podatki #firma #skarbowka #przegryw
Pobierz Hug0Stiglitz - No i znaleźli i mnie.
Wyłudzacza, naciągacza, prywaciarza jednego.
T...
źródło: comment_1660908645TqOQ3GoDejeKR2fKf00vhf.jpg
  • 17
@Hug0Stiglitz: Zależy na kogo trafisz z kontrolujących. Bądź miły, ale też konkretny, graj (czy tam Twoje księgowe) takiego co bardzo chce pomóc i za bardzo nie wie o co chodzi (jak przy zatrzymaniu drogówki ;) ) i wszystko będzie dobrze.
Na pewno coś znajdą, bo muszą, lepiej nawet im "podstawić" czasami coś na 500PLN grzywny i niech spier.... niż jak u mnie mają siedzieć prawie cały miesiąc, bo za ładnie wszystko
@Egribikaver: chyba żartujesz w wakacje normą było kontrolowanie wszystkiego co się rusza, od razu czepianie się do dat, każdej cyferki, nie opchodzą żadne faktury, tylko żeby wykazać wadliwość własnych kwitów
@Egribikaver: poczytaj sobie o zmianach od lipca to nie będziesz się głupio pytać, każdy urząd związany z podatkiami może stosować tzw. prowokacje, sprawdzenie anonimowe itd, powodzenia jak jeszcze tego nie sprawdziłeś
@Egribikaver: zobacz z tego tygodnia na tagu podatki pisali o tym wprost jako o unijnej dyrektywie, ale w przypadku zaległych świadczeń i obowiązków na podstawie wcz. przepisów, od lipca zaś dodatkowo wgląd do wszelkich kont, poczty i stron jak olx na wezwanie. Od dyrektywy sami dostawcy jak olx będą składać raporciki..:-)

Zobacz sobie jak masz działalność zmiany w rozp. z 2019 o księdze przychodów i ewidencjach sprzedaży, podważenie ich to pikus,
@HohoHo2015: Okej, nie chcę się kłócić, bo zgadzam się że PiS dop**** jak chce i tutaj mam całkiem zbieżne zdanie. Zgadzam się że ustawodawczo chcą nas dobić, jednak sami urzędnicy US wskazują, że już teraz nie mają sił przerobowych robić tego co mają w wytycznych.
Wracając do tematu OP - wskazuję że miałem w te wakacje dwie duże kontrole z US oraz ZUS, bardziej się bałem tej z ZUS bo 3
@Egribikaver: to jest niczym.. taktyka od tego roku jest zupełnie inna, mają całkowicie wywalone na koszty, nic nie interesuje, śledzą we wszystkim co się da od mediów społecznościowych po wszelkie strony, kiedy ktoś ma największe obroty (nawet nie przychód, po prostu gdy jest jakiś towar czy cokolwiek co może być chociaż w jednym procencie jakimś obrotem, etc - np. dla handlujących węglem jak będą mieli nie swój węgiel na składzie akurat
@HohoHo2015: Powiem tak - zakładając firmę liczysz się z tym, że musisz się orientować w zawiłym systemie podatkowym ¯\_(ツ)_/¯
Niewinny nie ma czego się obawiać.

np. dla handlujących węglem jak będą mieli nie swój węgiel na składzie akurat np. w październkiku czy listopadzie, a reszta roku pustynia).


@HohoHo2015: No fakt podejrzane, jak spekulował to dowalić...
@Egribikaver: ale właśnie chodzi o to że teraz oni wszyscy, także kontrole samorządowe różne (jak wiadomo podatki lokalne i opłaty komunalne są gorsze od kwestii opłat publicznych) mogą prowokować w całości sytuacje.. specjalnie wymuszając błędy, kompletnie niezawinione przez przedsiębiorcę..

np. co rok trzeba na firmę składać deklarację na śmieci, a mało kto zna sam dane dot. wody średniego przeliczenia miesięcznego, i musisz oprzec się na ich danych, mówisz że chcesz jak