Wpis z mikrobloga

#zeby #dentysta #stomatolog #ortodoncja #chirurgia
#stomatologia #aparatnazeby #tramal #leki #lekarz #sluzbazdrowia #boldupy #przesrane #niebieskiepaski #rozowepaski

Miałem wycinaną dolną ósemkę (ząb czesciowo zatrzymany - obrocony o 90st i lekko wystawal) wczoraj. Zabieg trwal max 20min. Niby dobry stomatolog. Mam szwy. Wczoraj po zejściu znieczulenia było jeszcze ok. Nawet frytki zjadlem z kurczakiem, oczywiscie tylko drugiej strony uzywalem do żucia. Dzisiaj to już #!$%@?, szczególnie wlasnie ta druga doba po ekstrakcji. Opuchlizna jest już dość twarda, nic nie jadłem cały dzień. Zastanawiam się, ile jeszcze będzie bolało. Brałem APAP i robiłem okłady ale im pozniej sie robiło, tym slabiej to działało. Wziąłem teraz Traumol (albo Tramal), bo już ciezko mi bylo to znieść. Akurat w domu był, bo rodzice mieli na kręgosłup:/.
Teraz mogę normalnie coś zjeść ale sie boje, żeby tam nic nie zepsuć. Ile to może jeszcze boleć? Musze wyrwać (wyciąć) jeszcze jedną dolną osemkę, żeby zakładać aparat. Jest identyczna, więc czeka mnie to samo xD.
Ból po założeniu aparatu jest tak samo silny, czy jednak jest to o wiele mniej bolesne. Dodam, że moja siostra miała wyrywane osemki (bez szwów) i nie czuła wgl bólu po tym.
LadnyChlopczyk - #zeby #dentysta #stomatolog #ortodoncja #chirurgia 
#stomatologia #...

źródło: comment_16608480053vYZSwdJXm8SoTHT4CIlA6.jpg

Pobierz
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LadnyChlopczyk: Po ekstrakcji ósemki (bez szwów) jadłam: zimny shake, lody, budyń, galaretke, hummus, starte ziemniaki, jogurty, zmiksowane zupy, musy owocowe, masło orzechowe.

po kilku dniach dopiero rozgotowany makaron z sosem i to była dla mnie niebo w gębie na tamten czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LadnyChlopczyk: ja miałam wyrwaną tylko jedną ósemkę, lecze ostatniego zęba i będę mieć zakładany aparat. Jeszcze przed lecę do fizjoterapeuty na roluźnienie mięśni stawu szczękowo-żuchwowego i podobno jeszcze podcięcie wędzidełka u góry, ale to jeszcze muszę skonsultować z orto.
@LadyMartini: To widzę, że chyba sporo zależy od osoby i chyba od umiejętności stomatologa. Ja byłem u najlepszego w mieście i każdy inny stomatolog go polecał, jednak okazało się, ze u niego w przechodni jest jezzcze inny chirurg szczekowy (taka pani). Tez ma dobre opinie, jednak właśnie to ona mi robila ekstrakcję. Siostra nie miała prawie żadnych bólów, jednak miała inny rodzaj ekstrakcji. Drugą osemki spróbuję u szefa, to może bedzie
@LadnyChlopczyk: dolne zawsze się dłużej goją. U mnie była masakra przez 2 tygodnie, musiałam chodzić na czyszczenie i antybiotyk do dentystki, bo mi na zaś nie dała i miałam jakieś zakażenie. Trauma na 4 lata. Po tym czasie usuwałam górną ósemkę i luz, 3 dni pobolało i dało się żyć.
@Kressska: Antybiotyk akurat dostalem i biore, bo nigdy nie wiadomo, co tam siedzi w jamie ustnej. Poza tym 900zl piechotą nie chodzi i lepiej już stosowac sie do zalecen, zeby potem nie wydawać wiecej i nie cierpiec w bolu. Jak czytam, ze 2 tyg boli, to mnie to troche przeraża. Szwy bede miał po tygodniu usuwane, a jutro sie okaże co tam sie porobiło xD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LadnyChlopczyk: nie dostałeś przeciwbólowych? Dalej rzeźnicy bsientak bawią? Ja dostałem antybiotyki + przeciwbólowe na kilka dni i w zasadzie mogłem jest wszystko co bym chciał, tylko szwy uwierały
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LadnyChlopczyk: Ja się wkurzyłam, że mnie nie zszyli i chciałam się do nich pultać, ale podobno jak nie ma dużej dziury, to nie szyją i to nawet lepsze, bo ładniej się goi. Jedynie trzeba uważać, żeby nie wypłukać skrzepu. Nie dali mi antybiotyku ani nic. Po tych historiach zaczynam doceniać, że wyrosła mi tylko jedna ósemka, górna, rosła bokiem ale została wyrwana a najpierw przepołowiona na pół. Zapłaciłam tylko 300-400zł.
Jednak