Wpis z mikrobloga

Używane di2 - plusy i minusy?
Mam okazję kupić fajną szosę na di2, jednak nie jest to świeży model a 10 letnia ultegra di2 6770. Roweru jeszcze nie oglądałem, ale kusi mocno (pełny karbon, cena 6k do nego). Warto pchać się w ten osprzęt czy z racji wieku to raczej kres jego działania? Lub co warto sprawdzić podczas oględzin?
#rower
  • 8
  • Odpowiedz
@Elessar: Odpuść, wersja świeższa 6870 11rz jest kompatybilna z 8050/70 i DA Di2, masz możliwość rozbudowy/zamienników, starych już nie znajdziesz/szukanie igły w stogu siana
  • Odpowiedz
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: daj spokoj. oprocz jako takiego clean looku i kwestii wagowych, to nie ma wiecej plusow. dla osob jezdzacych po sciezkach czy mocno rekreacyjnie to w wiekszosci przypadku bez znaczenia jaka bedzie sila hamowania, a gdy ktos podchodzi bardziej ambitnie do tematu to chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa wezmie tarcze
  • Odpowiedz
@piteerowsky: według mnie jeszcze jest kwestia czy są to hamulce hydrauliczne czy mechaniczne. Bo z własnego doświadczenia wiem, że mechaniczne tarczówki są gorszym syfem niż dobre szczęki. No ale do tarcz na hydrualice to nic nie ma podjazdu.
  • Odpowiedz
@Elessar: takie tez mialem na mysli, ale stare mechaniki w jakichs przelajach tez robia lepsza robote niz szczeki, plus w kiepskich warunkach beda kiepsko dzialaly plus sobie zajedziesz obrecz. tarcza to win/win, a w kwestii serwisowych tarcza na linke to kolejny plus
  • Odpowiedz