Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista25k #emigracja

Mam opcję wyjazdu do Kalifornii do roboty (przejście z oddziału Australijskiego do US).
Z punktu widzenia zarobków - mógłbym liczyć na jakieś $500-600k rocznie (~$25-30k netto miesięcznie).

Ale ... jak patrzę na ceny nieruchomości w okolicy San Francisco to wielkie XD

Teraz mieszkam w nowym domu 4 pokojowym - master, 2 sypialnie dla 2 dzieciaków i czwarty bedroom to moje biuro do WFH.
2 piętra, basen. Wartość powiedzmy 150% średniej dla całego suburb.
Dzielnica z bardzo dobrą szkoła

Gdybym chciał kupić coś podobnego w SV, to trzeba wybulić przynajmniej $3.5M a jakbym miał się trzymać standardu domu/miejsca/okolicy to pewnie coś pod $4.5-5M

Wynajem takiego to jakieś $10-15k (można wziąć rozpadającą się norę za $5k).
Raty kredytowej nie będę nawet wyliczał.

Grubo!
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Seraf: Ja bym się nie przenosił jeśli zarobki są jedyna motywacją.

Koniec końców koszty życia będą jednak wielokrotnie wyższe i nie zarobisz dużo więcej. Chyba że przeprowadzka do stanów jest dla ciebie czymś interesującym w życiu, chcesz pozwiedzać, zmienić klimat na trochę.

Zawsze możesz się przeprowadzić na dwa lata odłożyć trochę i wrócić do pl jak tam będzie słabo.
@Hubertblabla: pracuje jako Senior Engineering Manager. Czyli jestem managerem sredniego szczebla. Mam aktualnie 14 ludzi (programistow) pod soba (w 2 teamach) a za niedlugo bede mial jednego managera i 7 programistow.

Pracuja w Kotlinie, Javie i troche w Angular
@Seraf: Wow to musi być mega wymagające i stresujące. Ja od października zaczynam studiowanie informatyki na polibudzie i może kiedyś się spotkamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz może jakieś rady zawodowe?
@Seraf Dobra dobra, powiedz lepiej kiedy special na 4k subow na YT xD

A tak na powaznie nie wiem za bardzo po co się chcesz przenosić do US w Twojej sytuacji. Ale też po części rozumiem, bo od 5 lat zgłaszam się w DV lottery ¯_(ツ)_/¯
W AU pod względem zarobkow i ich siły nabywczej masz super sytuację, AUD umocnił się względem prawie wszystkich walut. Żyćko chyba taniej wychodzi niż w Stanach,
@zjawam: powodzenia z wizą (i DV).
Ja na DV skladalem 2 razy ale sobie odpuściłem.

NA YT nie ma czasu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A różnica w zarobkach jest na tyle duża że biorę opcję do US na poważnie ... szczególnie że od prawie 10 lat próbowałem i nie wychodziło a teraz można na gotowe.