Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 491
Jestem w hotelu pod Ślęża gdzie pokoje są oddane Ukraińcom. Jest z 20 dzieci i parę kobiet. Jeden mężczyzna(dziadek). Czy to jeszcze Polska?
A tak poważnie to się serduszko raduje, nazywają dla beki Polskę mocarstwem humanitarnym... Dla mnie nim jesteśmy, na poważnie.
Ostatnia fala uchodźców która przyjęły kraje zachodu gnije w obozach albo pod namiotami, a tu dzieci się ustawiają w hotelu po kolacje i bawią się w ogródku.
Jestem dumny z bycia Polakiem.
#ukraina #polska
Piastan - Jestem w hotelu pod Ślęża gdzie pokoje są oddane Ukraińcom. Jest z 20 dziec...

źródło: comment_1660751619tIE9DmVhfAVp3pYj7jvpg2.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Ostatnia fala uchodźców która przyjęły kraje zachodu gnije w obozach albo pod namiotami


@Piastan: jak im wyłączą rządową pomoc socjalną to też tak będzie. sam byś ustawiał się po lody gdybyś wiedział, że mieszkanie i jedzenie dostaniesz za free a pracę będą Ci szukać, przeszkolą itd.
  • Odpowiedz
@Piastan: jak im wyłączą rządową pomoc socjalną to też tak będzie.


@widmo82: Nie będzie, chociażby z tego powodu, że po kilku miesiącach wskaźnik zatrudnienia wśród dorosłych przekroczył 50% i nadal rośnie.

Z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że od wybuchu wojny pracę w Polsce znalazło 339 tys. uchodźców. Wskaźnik zatrudnienia wynosi w tej grupie ponad 50 proc. i cały czas powinien rosnąć.


https://www.pulshr.pl/praca-tymczasowa/co-drugi-uchodzca-z-ukrainy-znalazl-prace-firmy-znaja-ich-wartosc-jako-pracownikow,91337.html

Dla porównania sukcesy Niemców:

Jak
  • Odpowiedz
że po kilku miesiącach wskaźnik zatrudnienia wśród dorosłych przekroczył 50% i


@M4rcinS: Narzekacze licza wszystkich razem z dziećmi i matkami zaraz po urodzeniu i im mniej wychodzi.
  • Odpowiedz
@Piastan: Mam podobne odczucia. W moim miasteczku w Polsce B jest sporo uchodźców, ale nikomu to nie przeszkadza. Nikt nie zwraca uwagi na język ukraiński, a młodzież którą często widzę- no jest jak młodzież. Spcerują, bawią się.
Jakoś mi tak w duszy dobrze, że u nas mogą czuć się bezpiecznie i nie przeżywać tego koszmaru codziennie. Małe dzieci ukraińskie mają szansę na jakieś normalniejsze życie, mimo ze Polska jest pełna wad,
  • Odpowiedz
@Piastan: I tak znajdą się idiocie, którzy to krytykują, bo zrównują polską patologie do ludzi uciekających przede wojna. Znaczy się do kobiet z dziećmi uciekającymi, bo to głównie one wyjechały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Christoph_4: jak ma się twoja wypowiedź o Niemcach do tego, że zgarnęli 2 miliony facetów z Afryki którzy nie pracują? Czy Ci Niemcy są z nami teraz w pokoju?
  • Odpowiedz
Ostatnia fala uchodźców która przyjęły kraje zachodu gnije w obozach albo pod namiotami


@Piastan: jak im wyłączą rządową pomoc socjalną to też tak będzie. sam byś ustawiał się po lody gdybyś wiedział, że mieszkanie i jedzenie dostaniesz za free a pracę będą Ci szukać, przeszkolą itd.

@widmo82: Jestem na grupach. Tam piszą już 10 latkowie że szukaja pracy by pomóc rodzinie. To nie są czarnoskórzy czy arabscy cyganie
  • Odpowiedz
Ostatnia fala uchodźców która przyjęły kraje zachodu gnije w obozach albo pod namiotami


@Piastan: ja #!$%@?. jak ich w hotelach lokowali bo już nie było gdzie to na vipok sraczka, że imigrantów do hoteli. jak do obozów dla uchodźców to tragedia i w Polsce lepiej. jak Ukraińcy z góry dostali pozwolenie na pracę i dostęp do służby zdrowia bez żadnych pytań, to nie macie z tym problemu, ale migrantów z bliskiego
  • Odpowiedz