Wpis z mikrobloga

Mirki, chce się wam w ogóle jeszcze pracować? Kiedyś praca miała sens bo to był najprostszy sposób żeby zdobyć pieniądze. Wszystko jedno czy to praca na etacie czy własny biznes. A teraz są te zasiłki, dopłaty, zapomogi, stimulusy i tarcze. Jest tego w tej chwili bardzo dużo, a będzie jeszcze więcej.

Mam wrażenie, że umowa społeczna odnośnie tego czym jest pieniądz została mocno naruszona. Ten kto daje własny czas, pot i łzy za to samo co inny dostaje za nic, jest coraz większym frajerem. Kiedyś śmiałem się z nierobów, leni, patoli i bumelantów, a teraz mam wrażenie, że to oni śmieją się ze mnie.

#ekonomia #gospodarka #inflacja #bekazpisu
  • 49
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dodd: był nawet taki mem ostatnio, którego oczywiście teraz nie mogę znaleźć, o treści miej więcej takiej "kiedy po latach ciężkiej pracy, wyrzeczeń, nauki, szkoleń, kursów, zdobywania kolejnych szczebli kariery uświadomisz sobie, że dzięki inflacji zarabiasz tylko niewiele więcej jak na początku kariery zawodowej"
Przestań zwracać uwagę na wszystko dookoła, a zacznij patrzeć czy praca daje Ci jakieś wymierne korzyści jak podniesienie stopy życiowej. Jeżeli #!$%@? x lat i dalej bujasz się od 8 lat ta sama fura albo zmieniasz furę z takiej co kupiłeś ja 5 lat temu za 20k na taka co dziś kupisz za 25k to tak naprawdę walczysz o nie zdechniecie z głodu a nie pracujesz. A wtedy faktycznie ta praca to
@dodd: podziwiam wieczną zazdrość co poniektórych o te mityczne socjale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6 kafli dostaniesz co miesiąc na rączkę z tych zasiłków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak ktoś chce wegetować to jego dola.
I normalny chłop jedynie co może dostać to wypłatę bezrobocia.
Na nic więcej nie ma co liczyć.