Wpis z mikrobloga

Mirki, chce się wam w ogóle jeszcze pracować? Kiedyś praca miała sens bo to był najprostszy sposób żeby zdobyć pieniądze. Wszystko jedno czy to praca na etacie czy własny biznes. A teraz są te zasiłki, dopłaty, zapomogi, stimulusy i tarcze. Jest tego w tej chwili bardzo dużo, a będzie jeszcze więcej.

Mam wrażenie, że umowa społeczna odnośnie tego czym jest pieniądz została mocno naruszona. Ten kto daje własny czas, pot i łzy za to samo co inny dostaje za nic, jest coraz większym frajerem. Kiedyś śmiałem się z nierobów, leni, patoli i bumelantów, a teraz mam wrażenie, że to oni śmieją się ze mnie.

#ekonomia #gospodarka #inflacja #bekazpisu
  • 49
  • Odpowiedz
@dodd: Na moje nieszczęście jestem facetem w sile wieku i żadne socjale mi nie podlegają, ale gdyby tylko była taka opcja to #!$%@?, nawet bym się nie zastanawiał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dodd: po co pracować, są zasiłki, mops wszystko da, za gowniaki po 500+, teraz wpadlo ekstra 300+, na zime zaraz wleci 3000, a i tak się będzie śmieciami palic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dodd: nie po to ślizgałem się na studiach z roku na rok przez 5 lat, żeby teraz się przepracowywać
  • Odpowiedz
@dodd: Owszem, pieniądz dewaluuje się najpierw w głowach, dopiero potem w rzeczywistości. Umowa społeczna już została bardzo mocno naruszona, zarówno przes wsparcie covidowe jak i wakacje kredytowe. Poparcie dla euro zaczyna być coraz bardziej widoczne.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@dodd: mnie to ciekawi skąd brać te zasiłki, mi to nic nie przysługuje, pozdrawiam osoba po 30lvl, bez dzieci, bez domu z piecem na węgiel, bez orzeczenia o niepełnosprawności itp.
  • Odpowiedz