Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był ciekawy jak wygląda pozew Konfederacji przeciwko Facebookowi to kancelaria reprezentująca Konfederacje udostępniła cały pozew ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczerze polecam, bo pozew ma wszystko:
1. Actio popularis w imieniu wszystkich posłów i senatorów
2. Wstawki o szczepionkach i lobbingu big pharmy
3. Bogata argumentacja prawna (np. ban na fanpeju jako przykład nielegalnej działalności lobbingowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Warto przejrzeć cały, ja w screenie wrzucam zapowiedź czego się można spodziewać xD

#prawo #polityka #konfederacja #bekazprawakow
Pobierz Celinka95 - Jakby ktoś był ciekawy jak wygląda pozew Konfederacji przeciwko Facebooko...
źródło: comment_16607464827A78Y9iJCayARfnCptabh2.jpg
  • 9
Konfederacji


@Celinka95:

wolny rynek, każdy ma możliwość decydowania, komu świadczy usługi

fb banuje konfe

pikaczufejs.jpg


edit: jednak portale społecznościowe powinny podlegać pewnym ograniczeniom, bo ich zasięgi i możliwość manipulacji (pod kątem predyspozycji/poglądów danej osoby i łatwości "podsuwania" właściwych argumentów) głosami, przechodzi do dość niebezpiecznego poziomu.
@Celinka95: w jaki sposób oni chcą wykazać legitymację procesową czynną w stosunku do żądania pozwu odnoszącego się do wszystkich partii politycznych, posłów, senatorów i Prezydenta i kandydatów na te stanowiska? Ja np. jako potencjalny kandydat na te stanowiska nie wyrażałem zgody na reprezentowanie mnie przez konfederację w tym procesie, ani zgłaszanie tego typu roszczeń (a co z tymi kandydatami którzy jeszcze się nie urodzili?). Sam pozew też w pewnych momentach sam
@Jade: Otóż

„Interes prawny obywatela i potencjalnego wyborcy reprezentuje w niniejszej sprawie powód Franciszek”


Wzięli jakiegoś kuca za powoda i uznają, że on reprezentuje te interesy. Co jak co, ale panu Franciszkowi pełnomocnictwa nie dawałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówiąc poważnie, to zadaje sobie to samo pytanie. Roszczenia z pkt. I.10-I.13 są do #!$%@? z miejsca, bo przecież nie mamy takich roszczeń w polskim prawie cywilnym. A
@Celinka95: Interes prawny też tak opisany że właściwie nic z tego nie wynika. Bo można to opisać w jednym zdaniu tak: konfederacja widzi interes prawny w tym że FB bezprawnie banuje fanpage konfy i łamie to zasadę demokratycznego państwa prawa.