Wpis z mikrobloga

#pokazkota sąsiadów dla przyciągnięcia uwagi!

Czy ktoś z Was ma pomysł w jaki sposób i gdzie mógłbym wykonać nogi do stołu, które byłby łatwo demontowalne? Chciałbym aby stół wchodził do bagażnika i mógł być używany w terenie.

Myślałem o jakichś płytkach przy blacie, do których za pomocą śrub dałoby się przykręcać nogi, ale niestety kilka firm które zajmuje się robieniem nóg odpisało, że nie zajmują się takimi rzeczami :/ Może ktoś ma jakiś pomysł, albo najlepiej firmę która zajmuje się takimi rzeczami?

#kuchniamg78 #kiciochpyta #stolarstwo #meble #koty #smiesznekotki
Pobierz MG78 - #pokazkota sąsiadów dla przyciągnięcia uwagi!

Czy ktoś z Was ma pomysł w ja...
źródło: comment_1660732975aIPZLP484eq7gdl2hMvhFo.jpg
  • 79
@ravnov: Nie prowadzą sprzedaży detalicznej, a ja potrzebowałbym jeszcze modyfikacji samych nóg aby to było bardziej stabilne (najlepiej nogi jak na zdjęciu) i samego stelażu ewentualnie na konkretny wymiar (chcę stół równo na wymiar bagażnika w samochodzie).
@ravnov: Mam taki stół, ale niestety jest za niski. Potrzebuję aby blat zaczynał się na wysokości minimum 83-85 cm. Te stoły są o ok. 20 cm niższe przez co muszę go podwyższać (układam go na skrzynkach do owoców XD) i traci na stabilności.
@Rad-X: Zastanawiałem się nad Ikeą już wcześniej, ale to musiałyby być nogi które nie byłby przykręcane bezpośrednio w drewno bo obawiam się, że po kilku-kilkunastu wkręceniach i wykręceniach zaczęłyby się problemy.
@MG78: ten stolik ze zdjęcia jest takim docelowym? Ja bym zrobił nóżki na zawiasach takie nożycowe, czyli rozkladaja sie i rozpierają . Na dole zrobiłbym dodatkowa belkę poprzeczną, która kładziesz tak jakby na rozłożone nogi (na ziemi, tak żeby je połączyć) z otworami na wpusty takie po prostu wsuwane od gory. Zadaniem tej belki byłoby utrzymanie nóg. Jakby były problemy ze stabilnością to bym dodał jakieś tez takie obracane plaskowniczki -
takie mechanizmy w sumie co przy stolikach na imprezach typu festyn czy dni miasta. Przyjeżdzają, rozkładają w sekundę stolik i ławkę. Po imprezie złożenie stolika druga sekunda i nara, na kolejna impreze