Wpis z mikrobloga

#narzedzia #budujzwykopem #remontujzwykopem #dom

Hej Miruny, poleciłby ktoś jakiś agregat pradotworczy? Tesciowa mnie pytała czy mogę coś doradzić, a ja się nie znam totalnie na takich rzeczach. Cena - żeby nie kosztował miliona monet (do 10 tys?), chyba najlepiej jakiś markowy (choć nie jest to wymagane) i żeby zasilił te 3-4 urządzenia (albo i więcej, przede wszystkim lodówka//zamrażalnik). Fajnie jakby miał może sile, ale bez tego tez się chyba przeżyje.

Dzięki z góry!
  • 12
  • Odpowiedz
Fajnie jakby miał może sile


@Fudgehog: a zamierzasz podpinać do niego sprzęt trzy fazowy na tą siłę?
Jak nie to w żadnym wypadku bo to tylko problemy spowoduje. Agregat to nie linia zasilania z sieci, tu istnieje coś takiego jak niezrównoważenie faz co jest destrukcyjne dla sprzętu.

Problem z podpinaniem silników indukcyjnych do agregatu jest w tym, że one mają specyficzny sposób pracy. Potrzebujesz 5x (minimum) mocniejszego agregatu niż by to
  • Odpowiedz
@Fudgehog: mocy Ci nie podam bo nie wiem co chcesz podpinać. Jakbym miał podpinać cały dom to strzelam 20kW.
Tyle, ze Ci się budżet nie zamknie.
Firmy to mało ważne są, wszyscy i tak składają z tych samych podzespołów a kto pospawa ramę to mało ważne jest.

Pilnuj aby podzespoły były markowe. Silniki Hondy, Perkinsa, Kohlera i innych firm które jesteś w stanie namierzyć a najlepiej skądś znasz. To samo z
  • Odpowiedz
@Fudgehog: siły zdecydowanie nie chcesz, chyba że agregat będzie umożliwiał mocno niezrównoważone obciążanie faz.

Agregat z automatyką wymaga zgody Zakładu Energetycznego na podłączenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
, poleciłby ktoś jakiś agregat pradotworczy? Tesciowa mnie pytała czy mogę coś doradzić, a ja się nie znam totalnie

@Fudgehog: to czemu tego teściowej nie powiesz, ,że się nie znasz totalnie, i niech szuka wiedzy tam, gdzie ktoś fachowo doradzi? Teściowa może wie, może nie - co i. Jak chce podłączać. Ty nie wiesz nic - 8 chcesz rady. Źle tobie ktoś doradz nie znając parametrów jakie ci są potrzebne bo
  • Odpowiedz
@hrumque: od razu jej to powiedziałem, ale widać nie ma kogo zapytać więc pyta mnie (ona nie zna się jeszcze bardziej niż ja ;)).
Generalnie chciałem dowiedzieć się czegoś więcej i kilka wartościowych odpowiedzi już dostałem, także na pewno źle na tym pytaniu nie wyjdę.
A zastosowanie - tak jak napisałem wyżej w 1 poście, w momencie gdy dojdzie do jakiegoś blackout'u czy coś.
  • Odpowiedz