Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Dostałem właśnie pisemko od Poczty Polskiej z przypomnieniem jakoby powinienem zarejestrować wszystkie firmowe radioodbiorniki i TV'ki w tym odbiorniki w samochodach służbowych i opłacić stosowny abonament.

No właśnie jak to wygląda z samochodami na firmę. Mam samochód w środkach trwałych firmowych. Jakieś radio tam jest ale uczciwie przyznam że antena odbiera ch...wo więc już dawno dokupiłem sobie moduł bluetooth i słucham tylko muzy ze Spotify. Czy w związku z tym również jestem zobowiązany zarejestrować to radio i płacić za nie?

Czy coś mi grozi za niezrobienie tego? Ktoś miał już jakieś doświadczenia dla samochodu firmowego?

#abonamentradiowotelewizyjny, #abonamentrtv, #b2b #podatki, #dzialalnoscgospodarcza #prawo
  • 6
@niegwynebleid @pawlacze @Wychwalany

Generalnie ideę tego że wystarczy mieć nie trzeba używać rozumiem.

Fakt że jeśli nie zarejestruje to nie będę płacił też łapię.

Natomiast czy komuś kiedykolwiek trafiła się kontrola i czy fakt że np urządzenie jest wadliwe/uszkodzone bądź nie działa w pełni poprawnie jest tutaj okolicznością tłumaczącą. Ewentualnie czy to w jakiś sposób jest sprawdzane, czy sam fakt posiadania auta jest jednoznaczny z tym że ma się radio.
Natomiast czy komuś kiedykolwiek trafiła się kontrola


Nie słyszałem żeby kogoś kontrolowali, ale teoretycznie jest to możliwe

czy fakt że np urządzenie jest wadliwe/uszkodzone bądź nie działa w pełni poprawnie jest tutaj okolicznością tłumaczącą.


Najlepiej zapytać się urzędu o to

czy sam fakt posiadania auta jest jednoznaczny z tym że ma się radio.


Nie