Wpis z mikrobloga

1845/1846: Teksas odłącza się od Meksyku i dołącza do USA - demokracja

2008: Kosowo odłącza się od Serbii - demokracja

2017: Katalonia próbuje odłączyć się od Hiszpanii - faszyzm

2022: DRL i ŁRL próbują odłączyć aię od Ukrainy - faszyzm

#rosja #ukraina
  • 77
  • Odpowiedz
Żadne DRL i ŁRL nigdy nie chciało odłączać się od Ukrainy, bo w ogóle nigdy coś takiego przed 2014 nigdy nie istniało, żałosny ruski trollu. XD


@KolegaCzlowieka: Ty jesteś za to załosynm ignorantem, bo piszesz populistyczne bzdury, nie pytając nikogo tam o zdanie i nie mając zadnego rozeznania. Niby skąd sie wzieły bojowki pro rosyjskie, skoro nie chcą sie odłączyć od ukrainy? XD
  • Odpowiedz
@Gurciak:

017: Katalonia próbuje odłączyć się od Hiszpanii - faszyzm.


Kto jak kto, ale to akurat Katalonczycy sa mistrzami w nazywaniu kazdego, kto nie zgadza sie z nimi faszystami. Klasyczny przyklad jestes z nami, lub przeciwko nam.
  • Odpowiedz
@Gurciak: Tos #!$%@?. Po pierwsze każde z tych państw ma/miało inne konstytucję i prawodawstwo. Po drugie zestawienie D i Lrl z Katalonia, to chyba trochę tak #!$%@? średnie porównanie. Np z tego powodu, ze Katalonia nigdzie się nie wybierała i na jej terenie nie trwała inwazja z represjami obcego mocarstwa. Ale co ja tam wiem z Moskwy przelewów nie biorę.
  • Odpowiedz
@Gurciak: Katalonia to tak raz na 100 lat ogłasza niepodległość i nigdy się nie udaje.
W XVIIw podczas wojny żniwiarzy przegrywają pomimo wsparcia Francji i tracą Perpignan na rzecz swoich sojuszników.
W wojnie o sukcesję hiszpańską poparli Habsburgów i chyba jako jedyna ze stron konfliktu tę wojnę przegrała.
XX w. walczyli z faszystami Franco, a nóż w plecy wbiło im CNT i stalinisci.
  • Odpowiedz
2022: DRL i ŁRL próbują odłączyć aię od Ukrainy - faszyzm


@Gurciak:
2004: fałszowanie wyborów przez proruskiego Janukowycza z Partii Regionów - faszyzm
2013: napaść Berkutu na polecenie proruskiego Janukowycza na cywili protestujących na Euromajdanie - faszyzm
2014: atak ruskich "zielonych ludzików" na Donbas i Krym oraz aneksja Krymu przez kacapię
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że to sztuczny twór stworzony przez Rosje a nie żaden ruch separatystyczny?


@AusserKontrolle: a kosowo czym jest? xD ci ludzie się nawet nie nazywają kosowiakami czy jak im tam, tylko Albańczykami xD sztuczny twór stworzony który teraz jest wykorzystywany przez islamskich terrorystów xD
  • Odpowiedz
Proszę państwa, polecam wziąć na czarno zarówno OPa, jak i ludzi go plusujących. To zawsze o 38 trolli mniej.
  • Odpowiedz
Żadne DRL i ŁRL nigdy nie chciało odłączać się od Ukrainy, bo w ogóle nigdy coś takiego przed 2014 nigdy nie istniało, żałosny ruski trollu. XD

@KolegaCzlowieka: A Republika Kosowa istniała przed wojną w Jugosławii?

Bardzo duża część państw powstała poprzez odłączenie się od innego, większego państwa. Ty twierdzisz, że to nieprawda, że to wszystko jakieś sztuczne państwa?
  • Odpowiedz
@Gurciak:
Albo:
pracuję bo chcę i mi za to płacą - wolność
pracuję bo mi każą i biją jak przestanę - niewola.

Istotne jest to co następuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gurciak: wiem, o czym próbujesz pisać, ale te republiki na Ukrainie to nie są republiki na Ukrainie, tylko ruski wymysł.
To już prędzej bym o Naddniestrzu mówił, chociaż i tam ruskie trzymają łapę. Ale to ma już chociaż ponad 30 lat i jakkolwiek przypomina państwo
  • Odpowiedz