Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili w takiej sytuacji: od 4 lat jeżdżę hyundai i30 z 2007 r. w benzynie. Nalatane ma juz 275 kkm. Nic mu nie dolega, trochę ruda się pojawia tu j tam, ale wiesz, że gdy przekroczy 300 kkm to jego szanse na sprzedaż spadają niczym szansa znalezienia mężczyzny u kobiety po 50 r. ż.
Na koncie leży 15 k zl które możesz dorzucić do zakupu nowego auta. Za hyundaia realnie wziął bym 12-13 tys.
Niestety patrząc na oferty ogłoszeń aktualnie za 20 kzl kupię max 2 lata młodsze auto z przebiegiem 200 kkm. Sprzedawać i dokładać czy przeczekać jeszcze rok jak dobije do przebiegu 299 kkm?
#motoryzacja #samochody
krossmaker - Co byście zrobili w takiej sytuacji: od 4 lat jeżdżę hyundai i30 z 2007 ...

źródło: comment_1660575824Cl7YrmIxXN9tCkkHqOBApT.jpg

Pobierz
  • 15
@krossmaker: jak masz pewne auto i nie masz środków by zmienić je na znacznie lepsze, to po co kombinować? Tym bardziej że z porą dozą prawdopodobieństwa możesz trafić na jakiegoś gruza, o którego ktoś nie dbał, w szczególności teraz, gdy sensowne auta używane schodzą najdalej chwilę po wystawieniu ogłoszenia. Dopieść, napraw te fragmenty gdzie pojawia się korozja i śmigaj dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krossmaker: ja też bym się nie bawił, masz auto a nie skarbonkę, to aż szkoda w ogóle się zastanawiać. Ogarnąć blachy, lać benzynę i jeździć dalej.
@Filipiak20 no właśnie lpg do tych silników nie za bardzo pasuje bo jak wypuścili fabrycznie z lpg to po 20 kkm zaczynały się problemy. Instalacja musi być z dotryskiem benzyny i kosztuje jakieś 3700 zl a wtedy zwróci sie za kilka lat.
@Skowyrny_Johnny 2018 r. kupiłem to auto z przebiegiem 198 tys km za 12k zl. Po 4 latach i najeżdżonych 80 kkm wziął bym tyle samo jak nie więcej.
Przez te 4 lata:
-nowe opony
-nowy aku
-pasek wielorowkowy
-uszczelka pod pokrywa zaworów
-elementy zawieszenia.
-malowany zderzak (po poprzednim właścicielu)

Razem przez te 4 lata dorzuciłem do niego jakieś 3 tys zł. (poza wymianą oleju)

Jako, że robię dziennie 90 km to chciałem
@krossmaker: Ludzie to mają naprawdę problem z zarządzaniem swoim budżetem. Jeśli auto nie stwarza większych problemów to nie ma co go zmienić, szczególnie w aktualnej sytuacji rynkowej gdzie gruz potrafi dobijać do 10k. Tylko zająć się profesjonalnie rudą póki jeszcze ma to sens.
@krossmaker: Ja takim samym ale 1.6 benza i srebrnym jezdze od 2 lat, 40kkm nalotu zrobiłem, 230kkm przebiegu ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrobilem rozrzad, nowe opony, nowy aku, i w sumie śmigam po autostradach. Zmieniać będę ale na docelowe bmw f22 m240i / m235i chyba, ew. jakiś luxury car - zobaczymy, przymierzam się do zmiany w październiku
@krossmaker: Ja sugerowałbym ci zostawić sobie jednak ten samochód jeśli jest w porządku i jakiś ułamek pieniędzy które posiadasz i wydałbyś na dołożenie do innego auta włożyć w walkę z rdzewieniem. Nie kierowałbym się również stereotypami odnośnie przebiegu bo tak oczywiście jedna osoba zwróci na to uwagę, ale obecnie świadomość ludzi rośnie i coraz więcej osób zwraca uwagę przede wszystkim na ogólny stan techniczny danego pojazdu.