Wpis z mikrobloga

Micropython to jest zajebisty wynalazek. Dwie różne płytki, jedno lekkie środowisko, żadnego kompilowania, ten sam kod wszędzie, możliwość edycji kodu przez przeglądarkę i telefon, masa różnych bibliotek.

I kurde wszystko w python, żadnego kombinowania z jakimiś typami zmiennych, wskaźnikami i tym podobnymi rzeczami.

W sumie brakuje mi tylko jakiegoś lepszego środowiska bo Thonny gita nie ogarnia noi pisanie własnych modułów w c++ jakieś takie skomplikowane się wydaje ale to w sumie jedyne wady :)

#micropython #python #elektronika #esp32
K-S- - Micropython to jest zajebisty wynalazek. Dwie różne płytki, jedno lekkie środo...

źródło: comment_1660557417JMqFDtxCPRujb5SOEoWkcJ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: a u mnie o dziwo działa wczoraj robiłem testy i w gołym polu jest komunikacja na 150m :)

co prawda gubi pakiety ale nie jest źle, mam wrażenie że czym mniej poleceń wysyła się do tego modułu tym jest lepiej tak jakby spi wprowadzał jakieś zakłócenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: dziwne dzieją się rzeczy bo na jednej bibliotece NRF przy ESP wysyłał dane a na innej nie chciał. Ta sama biblioteka na nano nie działa ale odbierała. Ogólnie porzuciłem na razie w kąt zabawy z komunikacją. Do czasu aż wroce do tematu znowu xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: z tymi zakłóceniami gdzieś w komentarzach wyczytałem że ekranowanie miso mówi może pomóc ale nie miałem nerwów by próbować
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: a masz wszystkie moduły nrf z tego samego źródła? Bo ponoć te orginalne mają jakiś błąd i nie komunikują się z podróbkami. Jeszcze czytałem o oklejaniu modułów folią aluminiową.

Ogólnie jeżeli chodzi o komunikacje do takich rozwiązań amatorskich to moim zdaniem najlepsze jest wifi i płytki esp. Może nie tyle najlepsze ale najmniej problematyczne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: w botlandzie kupowałem, na allegro, u chińczyka i wszędzie ten sam efekt. Nawet każdy moduł miał oddzielny stabilizator 3.3v i kondensator 100uf
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: A to dziwne, a masz te większe moduły z anteną czy te mniejsze? Jeszcze inna sprawa, spróbuj zmniejszyć szybkość transmisji oraz moc.

Bo u mnie te większe nie działają ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K-S-: no z anteną, no a o wifi w sumie nie pomyślałem że może wchodzić w szkodę. Ale i tak przesunąłem kanały wifi pod kanał 12 i 13 jak dobrze pamiętam żeby się nie gryzło z tym od sąsiadów
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: w nrf też się ustawia kanały i jest jakaś grupa która wychodzi ponad zakres wifi, a co do tej anteny to te moduły u mnie działają tragicznie one chyba nie dają sobie rady bez ekranowania. Korzystam tylko z tych małych wersji.
  • Odpowiedz