Wpis z mikrobloga

#gothic #returning #rebalance

Dobra, stary returning został ukończony, póki pamiętam przygotuje mini poradnich dla tych, co lubia starą wersję returninga, bez graficznych udziwnueń najnowszej wersji.

Kwestie techniczne: systempack 1.8( dzięki temu nigdy wam nie wywali gry), patch 1.2 ( nie nowszy!), a to dlatego, że nowsze patche to fetysze modderów na trudność. Wszystko ma zawyżone statystyki, lub jest dostepne później, gdy już w sumie nie jst do niczego potrzebne. Jedyną wada patcha 1.2 jest fakt, że im jesteśmy silniejsi tym dane zwierzęta i potwory będą przed nami uciekać. Jednak aby temu zaradzić wystraczy mieć wyuczony łuk na 30-50% ( wszystko z tabliczek wystraczy) i po problemie.

Jaki poziom trudności wybrać? Bardzo łatwy i trudniejszy nie jest potrzebny, bo bardzo łatwy jest na poziomie gothic 2 noc kruka, a wielu bossów i tak jest silnych w #!$%@?. Dodtakowo to jedyny poziom trudności jaki wyłacza pasek wytrzymałości,a wytrzymałosć to horror podczas walki na początku gry, bo się po prostu czesto ginie trakcie walki.

Gildie: Z gildii wojownika strażnik świątynny bije na głowę najemnika i paladyna. Co prawda ciężko nim zostać, bo trzeba ubić bossa golemów niedaleko piramidy, ale wystraczy go poprowadzić np do magów wody jak się zbiorą w kupę do połaczenia ornamentu i problem z głowy. Bedąc strażnikiem świątynnym raz dziennie nabijamy maną fajką wodną plus 1, więc nie musimy wydawac punktów nauki na manę. Wogole. Bo bonosu ze znalezionych mikstur i tak wejdą i z tabliczek także. Dodatkowo straznik światynny ma darmowe runy bez kręgów magii, które pomagaja np ubijać trolle.

Z magów mag ognia, a potem guru na start są najlepsi. W returningu od ognia przeciwnik traci HP dopóki się pali, guru mając uderzenie wiatru zmiata też wszystko. Na rozwoj zaś maga wody i nekromanty trzeba być cierpliwym.

Nie kupujemy pancerzy gildyjnych, szkoda na nie kasy, bo dobre albo sami wytarzwamy ( pancerz z płytek pelzaczy)

W modyfikacaji nie jestesmy skberami i uczymy sie umiejętności łowieckich,(zdobywanie pazurów, serc, skór, kłów), kupujemy przepisy na mikstury chroniące przed magią, ogniem, zwiekszające punkty życia, ważne jest kupienie u constantina ksiązki wino zapomnienia, bo z 6 winogron tworzymy wino dajace plus 50 hp

I tak w prosty sposób przechodzimy moda, ciesząc się rozwijaną postacią.

Na koniec jeśli opiekun da ci wybór jaką drogą pojść wystraczy : kamienia ( zwiększajaca starty hp) ognia ( siła plus 15, ochrona przed ogniem plus 15) i mroku ( plus 15 zreczność ochrona pzred magią)
Pobierz Jarkendarion - #gothic #returning #rebalance

Dobra, stary returning został ukończo...
źródło: comment_1660506743n4F20u2WuztPBUn6TVMt1Z.jpg
  • 10
@Jarkendarion: imo granie w New Balance na 20 PN, 10 hp za level, 150% XP za mobki ale ustawienie trudności na max (pomijając jakieś #!$%@? udziwniacze typu ograniczenia zapisów albo głód/pragnienie/pułapki) to top tier Gothic
@Jarkendarion: i to się szanuje :D

Zajebiście gra mi się w early game, jest ciężko bo padasz na hita, ale wraz z większą ilością PNów czujesz rozwój postaci i jest w pytę.

Najgorzej jak dojdziesz do pustyni spierdonosa... parę dni musiałem się zmuszać, żeby to gówno obiegać :X a jeszcze jest ten #!$%@? labirynt (tfu miasto) orków :S
@Jarkendarion na starym tardingu chyba nie ma pustyni uśmiechu. Przynajmniej jak grałem na 1.31 to jej było. Udało mi się ograć 1.31 na łatwym klasą mag wody. Pierwszy rozdział mordęga bo wszystko na zwojach przemian musiałem zabijać ale od drugiego już poszło gładko. Jak grasz magiem to u opiekunów można wziąć całą szkołę magii i to jest git sprawa - mogę sobie wziąć nekrusow na magu wody i walić masowe zniszczenie które
@Jarkendarion: wody też ale skrzydła rozwija od rozdziału trzeciego jak dostaje piorun kulisty oraz pasywną regenkę many. Naładowany piorun kulisty ściąga poszukiwacza na 2 strzały - jeden z zaskoczenia a drugi zdążysz naładować zanim poszukiwacz ogarnie co się dzieje i wycastuje swoją czachę.\

Wojownicy mają trochę przesrane z tymi poszukiwaczami, bo są tankowaci na broń białą a biją niemiłosiernie mocno. Trzeba spamować [H] jak #!$%@?.

Pierwsze 2 rozdziały to łamigłówka, bo
@Antorus: Zgadza się jeśli chodzi o poszukiwaczy. Dlatego tak chwalę gildie straznik świątynny, bo poszukiwaczy kosiłem runą głos strażnika chyba na 3 uderzenie, mając w rozdziale 4 350 many ( fajki wodne, tabliczki, znalezione eliksiry many, bonusy many z żywności).

Mag wody to ciekawa opcja, mam za sobą gildie guru i mag ognia w starym, dobrym rebalance, ale magiem wody ogram na starym patchu 1.2 by mi było łatwiej.

BTW teraz