Wpis z mikrobloga

Najciekawsze zwroty akcji z live :
Gapa mysli o podróży do Polski w przyszłym roku. Wspominał też o przeprowadzce na stałe wraz z rodziną do kraju nad Wisłą, niby dla systemu edukacji Dzuń Ku xd
Taki raj ta Kambodża, a juz chcą się ewakuować stąd, to dość dziwne. Przynajmniej wyjasniło się po co to intensywne załatwienie dokumentów o ojcostwie Dzun ku. 500 + wpadnie a może i też inne zasiłki. a podobno Polska jest zła bo tam demokracja, biurokracja i socjal jest. Zapomniałem o podatkach i instytucjach takich jak US, ZUS i sanepidzie xd
Jako powód powrotu do kraju, podał też opiekę na swoimi rodzicami ze względu na ich podeszły wiek.
Na ich ślub(cywilny) nie ma szans w Polsce. A ja myslałem że z tym nie ma większego problemu??
Oni tam stale myślą skrycie o Polish Dream, tylko się nie przyznają do tego na vlogach
Tylko skąd oni wezmą na bilet dla 3 osób do Polski, zakładam że z takiej Kambodży przelot samolotem „troche” kosztuje. Teraz na live mowi że najtańszy bilet ok 1100 $ w dwie strony(zakładam że dla 1 osoby)
Tylko że w Polsce będzie musiał iść do pracy, chciałbym się tego doczekać i zobaczyć to na własne oczy xd
Boi się spotkania z antyfanami w Polsce, a właściwie by jego rodziny to nie spotkało, pewnie się sra by jego zona Tarong czegoś o nim się nie dowiedziała...
Zaliczył 2 razy wizytę w kiblu by odlać się, no przecież wiadomo nie od dziś że piwo jest moczopędne :D
Ktoś z czatu namawiał go na założenie restauracji w Polsce, gdy ten juz wróci do ojczyzny i chyba wygląda na to że biznesmen podlapał temat...

#raportzpanstwasrodka
  • 24
  • Odpowiedz
@Pjoterrampampampam: Kambodża i okolice to raj gdy pracujesz zdalnie i zarabiasz stawki europejskie. Albo jak masz jako tako przyzwoitą emeryturę.

Praca za średnią lokalną dla osoby bez doświadczenia to wegetacja
  • Odpowiedz
@Sefton: ja tam mogę leciec najwyzej na jakies krótkie wakację. Nawet jesli poznałbym tam jakimś cudem Kobietę z którą chciałbym układać sobie życie, to przy pierwszej lepszej okazji wyjechałbym razem z nia do Polski, czy innego kraju w UE. Kambodża nie mój klimat, by się tam osiedlić nawet gdy przyjdzie starość( mam 33 lata)
  • Odpowiedz
@Pjoterrampampampam:
1.W obecnej chwili gapa nie ma żadnych szans na 500+. Przepisy jasno regulują ten temat,

2.Sprowadzenie "rodziny" dla niego do Polski to przy tym co aktualnie prezentuje to Himalaje - pomijając koszt biletów (które na trasie Bangkok-Warszawa są droższe niż na trasie Warszawa-Bangkok)- występując o wpis do ewidencji zaproszeń musi spełnić określone kryteria. Nie będę opisywał jakie niech ma ewentualnie niespodziankę w urzędzie ale na dziś gapcio nie ma żadnych
  • Odpowiedz
@Pjoterrampampampam: Mając do wyboru Tajlandię, Wietnam, Laos czy Kambodżę to ta ostatnia byłaby u mnie na, nomen omen, ostatnim miejscu na dłuższy pobyt. Kolejność całej listy nieprzypadkowa.

Wygrałaby z niewymienioną wyżej Malezją tylko przez względy kulturowo-religijne.

No i nie miałbym nic przeciwko emeryturze w Tajlandii\Wietnamie. Tanio, ładnie, śmacznie, sympatyczni ludzie, nie ma śniegu. No i ****.
  • Odpowiedz
Ślub cywilny w Polsce jest możliwy ale czasy kiedy po ślubie z automatu uzyskiwało się obywatelstwo to już bardzo odległa przeszłość. Ślub cywilny w Kambodży - tu jest dramat finansow


@roo-bin: jemu wystarczy chyba tylko załatwienie pobytu czasowego w PL dla "rodzinki.kh", a potem stałego. Było w ogóle kiedyś tak, że się dostawało obywatelstwo po ślubie ? Na pewno trzeba było kiedyś złożyć wniosek, a jedyne co się teraz zmieniło to
  • Odpowiedz
@darth_invader: mowil kiedys ze bardzo ciezko byloby dostac papiery dla Tharong i rozwazaja poleciec do Dani i stamtad dopiero zalatwiac papiery pozwalajace poruszac sie Tharong po UE. Nie wiem czy to tak akurat wyglada ale to slowa Gapcia.
  • Odpowiedz
@darth_invader: I owszem tylko i aż załatwienie pobytu czasowego. Tylko już przecież pisaliśmy, że to nie od razu po drodze masa dokumentów, które trzeba dostać najpierw bo przecież bez zaproszenia, na które gapa moim zdaniem nie ma na dzisiaj żadnych szans nie ma szans na wizę, bez wizy nie ma szans na przylot a tym samym ubieganie się o kartę pobytu czasowego. Poza tym tego nie załatwisz "w pięć minut" to
  • Odpowiedz
Oni tam stale myślą skrycie o Polish Dream,


@Pjoterrampampampam: nie ma co się dziwić Kambodża jest biedna nawet jak na swój region dla ludzi stamtąd Polska to jest skok cywilizacyjny jak z PRL do RFN/USA jak nie bardziej
  • Odpowiedz
@roo-bin: czyli w zasadzie wszystko rozbija się o kasę i czas, a u Gapy z tym pierwszym jest wiecznie "chwilowy" problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli taki Gapa by zarabiał dobrze oraz nie kombinował z dokumentami po kilku latach po fakcie, to pewnie nie byłoby większych problemów z załatwieniem takiego czegoś.
  • Odpowiedz
@darth_invader: az tak nie wnikam w takie historie tylko wrzucilem info ktore Gapcio podawal. A tu jest mowa o malzonkacha a w swietle prawda Gapcio i Tharong nie sa mazenstwem. I o tym tez mowil ale liczyl ze jezeli Junku dostalaby polski paszport latwiej byloby ogarnac pozwolenie na pobyt Tharong w PL. Tylko tu kolejny problem bo prawnie Gapcio nie jest tez ojcem Junku. A z reszta kto za Gapciem nadazy
  • Odpowiedz
@Meserole: Polska już chyba nie różni się zbyt wiele od Niemiec czy USA jeśli chodzi o poziom życia (wiadomo, że w każdym kraju są inne zady i walety mieszkania). Pewnie dlatego już nie trzeba wiz turystycznych do Stanów.
  • Odpowiedz
@darth_invader: wizy do USA zdjęli po tym jak % odrzuconych wniosków spadł do jakiejś wartości a co do wniosków to Igna z BezPlanu już któryś raz jest w Polsce ale fakt Bartek ma czas pieniądze i ogarniecie ;)
  • Odpowiedz
@darth_invader: Spełnienie warunków formalnych wymaganych przy aplikacji o potrzebne dokumenty, pieniądze i czas, który może grać niekorzystną rolę w jego przypadku bo gdyby chciał to wszystko zrobić czeka go czas kilkumiesięcznej rozłąki a nie można wykluczyć, że przez ten czas teście wybiją Tharong gapę z głowy.
  • Odpowiedz
@roo-bin, @darth_invader, @nightshift: Mnie to ciekawi jak ten problem rozwiązał ten łysy fotograf(chyba Piotr) co pojawiał się na vlogach u Machaja w Polla Pizza. Przecież on poleciał z khmerską dziewczyną(chyba z dziewczyną, bo nie wiem czy mają ślub) do Polski i trochę już tam siedzą. Ciekawe na jak długo swoją drogą polecieli i jak długo czekali na pozwolenie(wize)?
  • Odpowiedz
@Pjoterrampampampam: Nie jestem pewien czy jego dziewczyna nie jest czasem Tajką a nie Khmerką.

Jeśli starała się o wizę to najpierw załatwiał zaproszenie (bez tego trudno). Oficjalny czas rozpatrzenia wniosku o zaproszenie to 2 tygodnie ale mi się zdarzyło raz czekać miesiąc i to tylko dlatego, że w końcu interweniowałem w urzędzie wojewódzkim.

Musiała zarejestrować wniosek o wizę (wybierasz dogodną dla ciebie i dostępną datę i wypełniasz formularz elektroniczny). Potem miała
  • Odpowiedz