Wpis z mikrobloga

Hej mirki

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ( ͠° °) na przykładzie wybranych pizz i lokali w Rzeszowie w latach 2019-2022?

TL;DR:
- Ceny pizzy średnio wzrosły o ~33%
- W 2019 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 42 cm kosztowała 35 zł
- W 2022 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 40 cm kosztuje już 45 zł
- Ze zbadanych 30 lokali zawinęło się już 8 (~27%)
- Link do arkusza: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSjbjCSvakm5dLn9ZAsxBQRsiIr92dMIgYuLx-Kgp-_MXA4QXgg-E7YbZcMW-9-z31OkFIWuxxB3Ser/pubhtml

Long story short:

Pobierz Luck89 - Hej mirki 

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ヽ( ͠°෴ °)ノ na przyk...
źródło: comment_16604708928OKRKirtxIVF8LiGtwrzot.jpg
  • 49
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luck_89: bardzo fajny sposób na sprawdzenie tego to jak ktoś ma konto na pyszne.pl i wcześniej zamawiał z danego lokalu. Wchodzimy w moje zamówienia, patrzymy ile kosztowało zamówienie ostatnio i wciskamy zamów ponownie. Ostatnio mnie zamurowało jak za ten sam zestaw który zamawiam co jakieś 2-3 tyg cena poszła w górę o 40%.
@Luck_89: pamietam pizze mafiozo z dagrasso 42 cm za 18-19 zl w 2005/2006 roku, teraz taka sama kosztuje pewnie ponad 50 zl albo blizej 60 zl nawet, wtedy byl to dla mnie szok ze pizze sa takie tanie, bo przed okdryciem dagrasso mialem obraz pizzy z lat 90-tych gdzie sie chodzilo wycieczka klasowa na jeden kawalek pizzy hut, jeszcze troche i wrocimy do tych mglistych czasow( ͡° ͜ʖ ͡
@Luck_89: ale to ogólnie jest zdzierstwo, mam wrażenie że teraz za jedzenie place dwa razy więcej a dodatkowo dostaje dwa razy mniej. A te zawinięte u mnie to się pootwierały pod inną nazwą.
@jedzczarnekoty mam te same odczucia co do amore, pseudopizza z tłustym wyrobem seropodobnym, która lepiej smakuje na następny dzień niż świeża, zamówiłem dwa razy, raz żeby spróbować i drugi raz bo tylko oni dowozili w nocy w tak krótkim czasie.