Wpis z mikrobloga

Hej mirki

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ( ͠° °) na przykładzie wybranych pizz i lokali w Rzeszowie w latach 2019-2022?

TL;DR:
- Ceny pizzy średnio wzrosły o ~33%
- W 2019 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 42 cm kosztowała 35 zł
- W 2022 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 40 cm kosztuje już 45 zł
- Ze zbadanych 30 lokali zawinęło się już 8 (~27%)
- Link do arkusza: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSjbjCSvakm5dLn9ZAsxBQRsiIr92dMIgYuLx-Kgp-_MXA4QXgg-E7YbZcMW-9-z31OkFIWuxxB3Ser/pubhtml

Long story short:

Luck89 - Hej mirki 

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ヽ( ͠°෴ °)ノ na przyk...

źródło: comment_16604708928OKRKirtxIVF8LiGtwrzot.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
najbardziej interesującą info jest ta, że prawie 30% zaprzestało działalności. Pytanie następne na ile spowodowane było to pandemią a na ile innymi czynnikami. Tak czy inaczej info dla wykopków: nie wystarczy wstawic pieca, mebli, poreklamować się i już można porsze w lizing brać.


@hifiglator: ogólnie to liczba lokali przez te 3 lata spadła o 10-15%, na miejsce połowy z tych 30% o których piszesz wskoczyły inne lokale, ot, wolny rynek
  • Odpowiedz
@Luck_89: Pisowcy nie jedzą pizzy tylko na Orlenie bistro mintaja z frytkami za 18,99 a rano na śniadanie 12,99 jajecznica z boczkiem ze sznytką, nie ma inflacji, a na wakacje w słoiki się pakujemy i ogień
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Luck_89: w ogóle zacznijmy od tego, że w tym kraju naprawdę ciężko o dobrą pizzę XD

Płaci się 40-50zł za naprawdę przecietną pizzę 40cm z małą ilością składników. Niech zdychają
  • Odpowiedz
@Luck_89: @apee Bardziej opłaca się zamawiać pizzę HU1 z Kuja W Dubie za 7 dych. Lepsza i zawsze ciepła.

W większości pizzerii w Szczecinie, pizza kosztuje ok. 55 zł bez promocji. Za 35zł masz tylko margharitę lub ser+pieczarki.
  • Odpowiedz
@Luck_89: Sushi już nie takie drogie. Ostatnio byłem głodny i chciałem zjeść coś w miarę zdrowego, to zamówiłem duży zestaw wege za 49zł. Oprócz tego że był zajebiście smaczny, to kosztował tyle samo co pizza w lokalu obok XD
  • Odpowiedz
mój psychiczny próg bólu cenowo-pizzowy został przekroczony


@Luck_89: to samo, nie chodzi że mnie jakoś nie stać czy coś, ale żebym się najadł w pizzeri muszę wydać teraz prawie 50 zł gdy rok temu to samo było tańsze o 20 zł. Już wolę kebsa, który dalej mimo podwyżek jest poniżej 2 dych albo dżiuseppe 4sery XD
  • Odpowiedz
@BiuroInterwencjiObywatelskiej: wołaj jak zrobisz. Takie narzędzie byłoby mega ponocne zamiast recznego sprawdzania i klepania tych danych do excella. Chociaż takiego u unwersalnego scrappera pewnie by łatwiej było zrobić pod pyszne/wolta/glovo/ubera które te dane prezentują w jednakowej formie, ale niestety to już wykracza poza moje nikłe znajomością programistyczne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@KaMaTwo: wyjaśniałem to już wcześniej. Przy kolejnym zestawieniu może to poprawię

@BiuroInterwencjiObywatelskiej: niestety nie ma takich danych, skąd je mam to wyjaśniłem w rozwinięciu. Trzeba by po prostu cyklicznie puszczać takiego toola i zapisywać co tam zczyta do jakiejś bazy aby śledzić te ceny przez jakiś tam wybrany okres. Póki co można się bawić ręcznie, ale wiadomo że automatyzacja tego by w ch*j ułatwiła a i bardziej dokładne
  • Odpowiedz