Wpis z mikrobloga

Hej mirki

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ( ͠° °) na przykładzie wybranych pizz i lokali w Rzeszowie w latach 2019-2022?

TL;DR:
- Ceny pizzy średnio wzrosły o ~33%
- W 2019 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 42 cm kosztowała 35 zł
- W 2022 przeciętna pizza o rozmiarze ok. 40 cm kosztuje już 45 zł
- Ze zbadanych 30 lokali zawinęło się już 8 (~27%)
- Link do arkusza: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSjbjCSvakm5dLn9ZAsxBQRsiIr92dMIgYuLx-Kgp-_MXA4QXgg-E7YbZcMW-9-z31OkFIWuxxB3Ser/pubhtml

Long story short:

Luck89 - Hej mirki 

Czy kogoś zaciekawi tutaj "pizzo-inflacja" ヽ( ͠°෴ °)ノ na przyk...

źródło: comment_16604708928OKRKirtxIVF8LiGtwrzot.jpg

Pobierz
  • 49
@Reymont: jest to po prostu cena za cm ze średnicy pizzy, nie przeliczałem tego na powierzchnię, skoro rozmiary pizzy podaje się wlasnie jako jej średnicę. Ale nie wykluczam, że gdzieś się jebnąłem z przeliczaniem tego.
@Luck_89: najbardziej interesującą info jest ta, że prawie 30% zaprzestało działalności. Pytanie następne na ile spowodowane było to pandemią a na ile innymi czynnikami. Tak czy inaczej info dla wykopków: nie wystarczy wstawic pieca, mebli, poreklamować się i już można porsze w lizing brać.
@hifiglator: zgadzam się, że prowadzenie lokalu to nie jest takie hop siup, wielu próbowało i wielu poległo, a na ich miejsce. Ciekawe jak wygląda prawdziwa statystyka w tym aspekcie, bo z moich danych to oczywiście za mała probka jest, no ale tylko takie miałem zebrane - trzeba by sprawdzić ile jest teraz lokali, ile się kiedy zamknęło bądź zamknie, a ile się nowych otworzyło lub otworzy jeszcze, no ale to już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ale to jakaś korelacja czy zwykły przypadek?


@Poldek0000: Miał raka trzustki, na rok przed zamknięciem przestał się pojawiać. Knajpę prowadzili jego syn i żona. Ciężko im szło z powodu pandemii już od dłuższego czasu, ale ostatecznie rozwalił ich Nowy Ład.

@lycaon_pictus: sad story (,)
@Reymont: ok, pewnie masz rację, nie pomyślałem o tym, chociaż nie wydaje mi się by jakoś to strasznie zabuzyło wyniki. Cena tak czy inaczej wzrosła, a średnica zmalała. Może przy kolejnym badaniu, jak mi się będzie chciało to zrobię z tego cm za powierzchnię. Thx