Wpis z mikrobloga

Moja mama wczoraj chciała iść do lekarza ale okazało się że nie jest ubezpieczona chociaż pracuje. Okazało się że była zgłoszona do ubezpieczenia ale księgowa przez trzy miesiące tego nie zaakceptowała bo zapomniała xd takie wytłumaczenie mają prywaciarze, a potem kwiczą że pis ich strasznie dociska, szkoda że zapominają jak wyzyskują ludzi albo rzeki trują xd. Polska szkoła biznesu, januszera lvl100
#polska #pracbaza #praca #prawo
  • 16
@pmub: już Ci wczoraj tłumaczyliśmy, że to problem Janusza, że dostanie karę i będzie płacił zaległe składki, twojej mamie nic to nie zmienia ()
@pmub: bo napisałeś, że nie nie zostanie to zgłoszone, czyli się z tym zgadzacie. Tak, na świecie są oszuści i tak, mamy narzędzia, w tym przypadku w postaci pip, żeby to ukrócić. Widzę, że nic nie trafia
@A_R_P: nie zostanie bo nic to nie da. Obudź się tu Polska. Rzekę zatruto i nikomu nic nie zrobią a myślisz że coś komuś zrobią bo nie opłacil ubezpieczenia, najwyżej dostanie mandat którym się podetrze a matkę zwolnią. Że też trzeba ludziom takie podstawy tłumaczyć to się ręce łamią.
@A_R_P: Też prawda. Ja tam bym zgłosił gdyby to mnie dotyczyło, natomiast nie będę się wtrącać, może i zgłosi to jednak wiadomo jak zgłosi to janusz by ją zwolnił gdyby się dowiedział że na niego doniosła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie to bawi że w tym kraju żadna kontrola nie wykazuje takich nieprawidłowości, normalnie wolna amerykanka.
@A_R_P: to jakiś januszobiznes, wiesz jak można łatwo kogoś zwolnić? Po prostu nie przedłużając mu umowy jeśli ma na czas określony. Będę namawiał mamę by to zgłosiła i najlepiej znalazła lepszą pracę.
@pmub a potem płacze i kwiki typu "wspieraj polskich przedsiębiorców". W dupie mam polskich przedsiębiorców. Kombinatorstwo, gówniana jakość produktów, posprzedażowa obsługa klienta tragiczna, praca tam to tragedia i wyzysk.