Wpis z mikrobloga

Hah, dziś nauczyciel, aż boje się zapytać kim zostanie jutro xd Chłop jednego talentu, wkładania do głowy głodnych kawałków, mówiąc prościej ściemniania. Przeanalizujmy jego biznesy na których zarabia, a więc pośrednik w sprzedaży nieruchomości, producent kiszonek, przewodnik, nauczyciel. O czymś zapomniałem?? Nawet gdyby jakimś cudem to było prawdą, to po pierwsze nie mieszkałby w jakiejś altance, nie żyłby za kilka dolarów dziennie, nosiłby schludne ubrania, zyłby na lepszym poziomie niz to widzimy na jego vlogach. A przede wszystkim mając tyle na głowie, w dodatku często opiekując się córkę i jeszcze "domem" nie miałby czasu na jakieś nagrywanie gniotów. które nic nie wnoszą w życie widzów, po za tym że pokazują bardziej przyziemne i negatywne strony Kambodży, jak przeżyć kolejny dzień.

Dwa,
Skoro klasa jest z językiem angielskim i mają tam taki przedmiot jak Geografia, to można się tylko domyślić, że nauczyciel zaprosil na lekcje obcokrajowca, by ten opowiedział o kulturze egzotycznego kraju( jakim jest dla Kambodżan Polska) z którego pochodzi i trochę o nim opowiedział ciekawostek. Stąd znalazł się tam Gapa, ot cała tajemnica. Pytanie dlaczego akurat jego wybrali, ktoś go tam wcisnął/polecił ?

A na koniec moje osobiste przemyslenia:
Nie potrafię zrozumieć, jak Kambodzę można traktować jako miejsce przeznaczenia i osiedlić się tam na stałe.
Ja to do Kambodży moge polecieć tylko na wakacje a, później wrócić do Polski. Nawet przyjmując że w sprzyjających okolicznościach poznalbym kogoś, to móglbym tam zostać na miesiąc , góra dwa. Wszystko zalezy kim byłaby ta osoba. Jeżeli byłaby dla mnie atrakcyjna wizualnie, osobowościową, a przede wszystkim dziewczyna nie będąca analfabetką i posługująca się jezykiem angielskim, zaradna i pracująca(obojetnie czy jako pracownica, czy mająca swój interes)
Jeśli bym czuł że to właśnie to, to jak najszybciej chciałbym ją zabrać do Polski i właśnie tam układać sobie życie z nią.
Czy to Europa czy Polska, nawet jeśli nie zawsze się dzieje dobrze to jednak to wciąż zupełnie inny świat niż Kambodża, większe możliwości, wszystko jest prostsze. Podziwiam tą parę Polaków, a którzy byli ostatnio u Machaja i postanowili zostać w Kambodży. Byłem pewny, że Ci ludzie przyjechali tylko na wakacje, a tu taki zonk...
#raportzpanstwasrodka
  • 4