Wpis z mikrobloga

Mirki #bieganie i #krwiodawstwo. W środę planuję oddać krew. Powiedzmy, że pierwszy raz. Oddawałem raz na studiach bo jakaś akcja była i można było zwolnienie z zajęć załapać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz chcę zacząć oddawać regularnie. Ale do rzeczy. Trochę biegam. Czy mogę biegać w dniu oddania krwi (przed oddaniem) bieg około 5:30-6:00 - niezbyt forsujące 6-8 km w emeryckim tempie. I co po oddaniu. Jeśli oddam w środę to piątkowe bieganie lepiej sobie odpuścić?

#kiciochpyta
Pafnucek - Mirki #bieganie i #krwiodawstwo. W środę planuję oddać krew. Powiedzmy, że...

źródło: comment_166028810439VQ2tOs4UBmfLhHnGAddJ.jpg

Pobierz
  • 10
@Pafnucek: Przed na pewno nie, Tobie nic nie będzie, ale krew straci na "wartości" a chyba chcesz oddać pełnowartościowy produkt ( ͡° ͜ʖ ͡°). A po oddaniu, to różnie, jedni piszą, że u nich spoko i w ten sam dzień nawet mogą... a ja jeszcze tydzień po oddaniu czuję duży spadek wydolności, tętno wyższe przy tym samym tempie. Raz się pokusiłem biec w ten sam dzień i
@Pafnucek: przed oddawaniem juz nie biegaj. Po oddaniu to hymmm, zależy jak duzy jestes i jak to zniesiesz. Ja przykladowo mam w okolicach 100kg i 187cm to dla mnie te 450ml nie robi wrazenia. Godzine po oddaniu chodze na rower/bieganie.
@Pafnucek powod jaki mi podali organizm jest odwodniony i nie ma opcji ( ͡º ͜ʖ͡º) bylem również na zawodach organizowanych przez rckik katowice i uczestnicy biegów nie mogli oddawać krwi.
@Gmeras: dlatego pytam jak z bieganiem w dniu oddawania. Nie będę biegał. W poniedziałek pobiegam, wtorek na luźno, środa bym oddał krew a potem może w piątek potruchtam. Zobaczę jak się będę czuł
@Pafnucek do oddania masz być wypoczęty więc raczej bym nie biegał przed, wieczorem po możesz próbować ale zobaczysz że to się mija z celem(dentka będziesz), ja przez 2-3 tygodnie po donacji mam trochę wyższe średnie tętno