Wpis z mikrobloga

Niczego jeszcze nie wiadomo. Nawet za bardzo nie wiadomo co zabija ryby, ale wykopki już wydały wyrok. Rtęć - wszyscy zginiemy. Niemcom wywaliło skalę!

Ludzie! Opamiętajcie się do cholery.Czy wasze mózgi nie obejmują, że to powinno być poważne, wielowątkowe śledztwo! A nie jak w waszych spranych przez media społecznościowe i uzależnionych od wyrzutów dopaminy baniakach - pięciominutowe czytanie nagłówków i prostackie domysły atencjuszy?

Dla przykładu artykuł z 2018

https://www.euractiv.com/section/health-consumers/news/les-eaux-europeennes-restent-largement-polluees-par-le-mercure/

#odra
  • 109
@arysto2011

to powinno być poważne, wielowątkowe śledztwo!

A nie pięciominutowe czytanie nagłówków i prostackie domysły atencjuszy?

januszex dogadał się lokalnie z burmistrzem i zrzucił syf do rzeki, a podlegający władzy lokalnej urzędnicy siedzieli z mordami na kłódkę


Przecież ty już wszystko wiesz i żadne śledztwo nie jest potrzebne. A zarządzanie kryzysem? Po co to?

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
He? Najpierw mówisz, że to powinno być wielowątkowe śledztwo i nie można wydawać wyroków, bo nic nie wiadomo, ale masz już gotowe informacje, że januszex dogadał się z burmistrzem? To już są znane detale przyczyn, czy jednak nie?


@red7000: To były moje spekulacje i uproszczenie. Bez względu na to, czy katastrofę spowodował wyciek z fabryki, celowe spuszczenie z beczek, czy coś innego, rząd nie odpowiada za tego typu incydenty. Od tego
Od momentu, kiedy problem wszedł na poziom województwa, zarządzanie kryzysem przeszło na miernoty z PiS i za zarządzanie tym kryzysem trzeba ich gnoić, bo ono nie istnieje.


@red7000: Władze w sejmiku wojewódzkim sprawuje 13. radnych z KO.
@arysto2011 Polecam zapoznać się z funkcją nadzoru wojewody.

to powinno być poważne, wielowątkowe śledztwo!

A nie pięciominutowe czytanie nagłówków i prostackie domysły atencjuszy?

januszex dogadał się lokalnie z burmistrzem i zrzucił syf do rzeki, a podlegający władzy lokalnej urzędnicy siedzieli z mordami na kłódkę

To były moje spekulacje i uproszczenie.


XD

I to jest właśnie problem. Zero dyskusji, argumentacji, tylko emocjonalny bełkot, obrażanie i podział


No to cały czas piszę, że problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@arysto2011: No dobrze, skoro tak chcesz się trzymać biurokracji i łańcuszka to gdzie byś zgłosił taki przypadek? Bo mi pierwsze co przychodzi do głowy to gioś i wody polskie, przypadkiem są to jednostki centralne, przypadkiem też olewały pierwsze sygnały.
Zapewne samorządy nie zachowały się tak jak powinny ale chyba nie powiesz mi, że ciało nadzorcze/kontrolujące jest bez winy w przypadku wtopy organu podległego? Osoby tam zatrudnione znalazły się tam wedle jakiegoś
to nie samorząd tylko przedsiębiorstwo państwowe Wody Polskie, które wydaje zezwolenia wodnoprawne i zostało powołane przez PiS.


@Wykoppeel1230: Widzę, że się znasz. Na bazie jakich przepisów odpowiadają Wody Polskie? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że całą wiedzę o tym przedsiębiorstwie wyciągnąłeś właśnie z ich strony głównej w 2 sekundy.

"Wody Polskie wykonują prawa właścicielskie w stosunku do wód, które są własnością Skarbu Państwa, naliczają i pobierają opłaty za usługi wodne, wydają
No dobrze, skoro tak chcesz się trzymać biurokracji i łańcuszka to gdzie byś zgłosił taki przypadek? Bo mi pierwsze co przychodzi do głowy to gioś i wody polskie, przypadkiem są to jednostki centralne


@boqaz: A mi WIOŚ i Sanepid.
@warius: No i? WIOŚ działa lokalnie, fakt, że jest wybierany przez wojewodę niczego nie zmienia. DO odpowiedzialności zatem trzeba pociągnąć truciciela, urzędników WIOŚ i wojewodę.

Co z tym ma wspólnego rząd?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@arysto2011: Widzę do czego dążysz ale niestety z sanepidem to nie trafiłeś. Przyznaję, że może mało intuicyjne ale sanepid nie zajmuje się takimi przypadkami.
A co do gioś/wioś to (wiem, że źródło takie sobie ale na szybko szukałem):

Od 1 stycznia 2019 r. zadania związane z państwowym monitoringiem środowiska nie są wykonywane przez wojewódzkich inspektorów ochrony środowiska. Funkcjonuje także jedno centralne laboratorium[5].

wiki
WIOŚ odpowiada przed GIOŚ, ten z kolei przed ministerstwem. Pozdrawiam


@warius: Wiec minister powinien pociągnąć do odpowiedzialności trucicela, urzędników WIOŚ i samego wojewodę, jeśli się to okaże konieczne.

Teraz pytanie. Kiedy? Po serii tweetów i postów na wykopie? A może po śledztwie prokuratury, znalezieniu winnego i przedstawieniu dowodów winy?