Wpis z mikrobloga

Heh, trafiłem do jednej firmy gdzie już nabite jest prawie 100 komentarzy na moim PR bo próbuję zrobić trochę kodu lepiej bo trafiłem do jednego wielkiego legacy, mam wrażenie że za długo tutaj nie posiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo pewnie szybciej się mnie pozbędą bo ja akurat zawsze lubię się wdać w dyskusję i przedstawić swoje argumenty wraz z linkami do źródeł, a inni piszą, robimy tak i #!$%@?, albo że preferuję o tak i siema
#php #programowanie
  • 8
@Jurigag: ehh za krótkie metody, za długie metody, zmienna w 1 linijkowcu nie może mieć 1 znaku, zmienna w 1 linijkowcu powinna być jak najkrótsza, powinniśmy użyć X gdzie X to dowolny wzorzec o którym ktoś akurat czytał i tak dalej i tak dalej, nigdy nie wygrasz. A jeszcze jak się na code review trafi fan mikrooptymalizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ujdzie: @Jurigag: Takie podejście może działać w mniejszej firmie, jak chcesz nabić sobie punkty, polepszyć czy wprowadzić procedury które oszczędzą czas, i być bliżej "wewnętrznego kręgu" czyli szefa, głównego przydupasa programisty plus może kilka innych osób. Jest łatwiej to zrobić w mniejszej firmie i możesz sobie zaskarbić "followersów" jeżeli nie jesteś irytującym #!$%@? i dodatkowo jesteś naprawdę dobry w tym co robisz a nie tylko dużo gadasz nie reprezentując żadnych
@Varin: dla mnie to trochę dziwne tłumaczenie, lepiej klepać gównokod bo jest się wyrobnikiem i jednocześnie blokować inną osobę która chce zrobić nieco lepiej? to jest tak jakby ktoś był aż obrażony bo ktoś próbuje robić trochę inaczej niż wszyscy, no nie powiem jest to firma trochę większa, ale na rozmowie mówili że chcą poprawiać kod i pisać zgodnie z dzisiejszymi standardami xD
@Jurigag: No i wychodzę z tego samego założenia co ty, ALE, nie będe tracił swojej energii i sił na marne w firmie gdzie większośc ludzi jest właśnie 9-5 wyrobnikami a szef nie ma pojęcia kto/co jest wartościowe dla firmy a kto/co nie. Po co? Po co ja mam ich ulepszać i swój czas tracić i zasoby mózgowę, kiedy to nie będzie w ogóle docenione i będe tylko sfrustrowany a i tak