Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, krótko i zwięźle. Czy jak nigdy w życiu nie miałem do czynienia z budowlanką to jestem w stanie sam postawić dom? Oglądam taki kanał na YouTube "Sam buduje dom bez kredytu" i facet też jest laikiem i sobie radzi. Jestem kawalerem chłopskim więc podejrzewam że 100m2 parterowy by mi wystarczył a zawsze marzyłem żeby wyrwać się z bloku. #budujzwykopem #budowadomu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f53bbf51d67e17434a2bc7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: musisz mieć kogoś z papierami, kto potem to podbije i dokona odbioru. Nawet jeśli projekt będzie profesjonalnie zrobiony np. elektryka przez kogoś z uprawnieniami elektrycznymi to ktoś to potem musi odebrać. Jak coś skopiesz, się całość się spali i ktoś umrze z powodu np. elektryki to osoba co to projektowała lub odbierała idzie siedzieć.
A to tylko elektryka
Powodzenia.
  • Odpowiedz
Jak się odpowiednio przygotujesz, ogladniesz tone filmów na YT i przede wszystkim jesteś ogarnięty w miarę i nie masz rąk do roboty powykręcanych to żaden problem dom postawić, trzeba tylko chciec
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli nigdy nie miałeś styczności z budowlanka to odradzałabym. Jest mnóstwo filmów na YT i co z tego. Gdy przyjdzie co do czego okazuje się, że nie ma techniki, czegoś człowiek nie zauważy, o czymś zapomni. Później trzeba poprawiać co jest frustrujące. My nie mamy dwóch lewych rąk. Dużo chcieliśmy robić sami, a później okazywało się że proste rzeczy nas przerastały. Np przygotowanie otworów okiennych pod ciepły montaż. Bujalismy się
  • Odpowiedz
Np przygotowanie otworów okiennych pod ciepły montaż. Bujalismy się z tym kilka dni po pracy.


@NocnyMotyl: a wystarczyło kupić konsole i pomontować okna w warstwie izolacji.

co dopiero murowanie


@NocnyMotyl: proste jak konstrukcja cepa. Nawet betoniarki nie trzeba mieć, co by nie było niedomówień mieszadła i kielni też. Cała zaprawa, na cały dom, przyjechała na raz samochodem osobowym na budowę.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: proste dla kogoś kto w tym siedzi. Nikt nam nie proponował tego typu montażu. Nawet nie wiem co to jest. Może wszystko jest teoretycznie proste, bo to nie fizyka kwantowa, alę praktyka to inna sprawa. Brak techniki oznacza długi czas pracy i błędy, często bardzo trudne do naprawienia.
  • Odpowiedz
proste dla kogoś kto w tym siedzi.


@NocnyMotyl: ja w tym nie siedzę, sam buduję dom. Jest to dla mnie proste jak konstrukcja cepa, tyle że praco i czasochłonne.
Dodatkowo trzeb wykazać odrobinę inwencji w zakresie dokształcenia się.
  • Odpowiedz