Wpis z mikrobloga

Logicznie rzecz biorąc, nie można udowodnić, że czegoś nie ma.

Bo nie mozna.


@SpaceCat: poważnie? Robiłeś kiedyś zadania z matmy, na trochę wyższym poziomie? Typu: > Udowodnij, że nie istnieje x, które...
@Nieszkodnik: Tak. I dlatego powołałbym się właśnie tutaj na twierdzenie o niezaprzeczalnosci i twierdzenie niedowodliwosci niesprzecznosci. Bytu abstrakcyjnego nie da sie w zadnen sposob oibjac systemem formalnym.

Prosciej - nie udowodnisz, ze boga nie ma bo ludzie wierzacy, wymysla argument, ze jest niewidzialny, niedotkniony, poza naszym pojmowaniem swiata itd.
Tak


@SpaceCat: ale nigdy ci się nie udało go rozwiązać, co nie? Bo inaczej musiałbyś dowieść, że takie x nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) I byłoby to sprzeczne z:

Logicznie rzecz biorąc, nie można udowodnić, że czegoś nie ma.


Bo nie mozna.
Ogarnij o czym mowia wspomniane przeze mnie twierdzenia a dopiero pozniej wciagaj w to matematyke. Albo po prostu udowodnij mi, ze kranosludki nie istnieja.


@SpaceCat: to są rzeczy wtórne, w stosunku do twojego stwierdzenia. Ja się odnosiłem do niego, a nie do twierdzeń, których nie było w grze, gdy napisałem to, co napisałem, w odpowiedzi na twój wpis. Ja tylko stwierdziłem, i poparłem to przykładem, że można udowodnić, że coś
W matematyce nie ma rzeczy wtórnych.


@SpaceCat: czyżbyś naukę matematyki zakończył w podstawówce, i to na poziomie 3 klasy?

W matematyce są aksjomaty i reszta twierdzeń, wynikających z tych aksjomatów, czyli rzeczy wtórne w stosunku do nich...