Wpis z mikrobloga

Fajnie ale nie napisał na czym to dokładnie polega...

"The first consensus-level attack on Ethereum which is implemented as a patch":


Co to w ogóle znaczy? Że trzeba spatchować getha aby był podatny na atak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amebcio: Bo liczy się czas rozgłoszenia, więc wykopujesz blok i zaczynasz kopać następny, ale nie publikujesz poprzedniego. Dzięki temu zwiększasz szansę na to, że wykopiesz kolejny (bo kopiesz dłużej), a jak ktoś znajdzie blok i opublikuje, to szybko wysyłasz ten wcześniej wykopany: "A JA TU MAM BLOK Z MNIEJSZYM TIMESTAMPEM" i tamten idzie w odrzut, a inni minerzy muszą resetować postęp.
^ To swoją drogą jest stary atak i wydaje mi
@Amebcio: A dobra, wystarczyło przeczytać publikację. Więc z tego u góry wszystko się zgadza, za wyjątkiem odrzucania bloków. Te nie są odrzucane, a wpisywane jako uncle block. Atak polega na wykorzystaniu obu mechanizmów z ETH: uncle block oraz tego, że istnieje algorytm, który obniża wykładniczo trudność wykopania bloku jeżeli nic nie wpada od dłuższego czasu. Trick polega na tym, że udajemy, że nie dostaliśmy informacji o nowym bloku i dodajemy go
@niepodszywamsiepodbiauka:

Bo liczy się czas rozgłoszenia, więc wykopujesz blok i zaczynasz kopać następny, ale nie publikujesz poprzedniego.


Ten atak jest znany od dawna - każdy miner mający duży odsetek mocy może go przeprowadzić. Ten problem dotyczy chyba wszystkich kryptowalut które się kopie

trudność wykopania bloku jeżeli nic nie wpada od dłuższego czasu.


To chyba jest twist specyficzny dla ETH. Wygląda że to zwykły selfish mining zoptymalizowany dla ethereum.

Tak czy siak,