Wpis z mikrobloga

dlaczego zabobony KK przeszkadzają ci, ale zabobony czeskie (taroty, horoskopy i inne numerologie) są spoko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jestem_na_dworzu: To jest jakaś plotka z tego samego cyklu co "jeśli zniknie KK to przyjdzie Islam". Mieszkam w Czechach ponad rok, i nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by na serio podchodził do tarotów i horoskopów. Za to w Polsce znałem przynajmniej dwie osoby, które niby dla heheszków, ale
@Bayadasaurus: Generalnie to duża część podsumowania, natomiast dodałbym jeszcze:

- niższe podatki (w tym składki zdrowotne i emerytalne) dla większości sposobów rozliczeń
- lepsza służba zdrowia, oparta o prywatne, ale obowiązkowe ubezpieczalnie
- dużo droższe usługi bankowe
- bardziej liberalny dostęp do broni
- bardziej liberalny dostęp do marihuany
- Czesi piją mniej więcej tyle samo alko co Polacy, tyle, że więcej piwa a mniej wódy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
z tego jednego prostego elementu.

@Bayadasaurus: dlaczego zabobony KK przeszkadzają ci, ale zabobony czeskie (taroty, horoskopy i inne numerologie) są spoko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jestem_na_dworzu:

Łoooo mamy pierwszego orzeszka. Wiekszość ludzi ma w dupie horoskopy, a KK już nie. Trzymaj się tam ze swoimi zabobonami, gusłami i czarami
Pobierz
źródło: comment_1660154842U0a4gQI7TnSGv1QJDZw2jO.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bayadasaurus: btw czesi jeździli do Polski tępić KK już w średniowieczu (wyprawy husyckie) i wyszło jak wyszło, biskupi gwałcili co leciało, a ludzi straszyli chłopem na patyku nic się nie zmieniło. Katolicy obecnie, a w średniowieczu to to samo
pomijając fakty które pokazują fałszywość trzy która rzucasz?


@Deska_o0: jakie fakty? Tarot i inne takie są bardzo popularne w Czechach. OP nie ma z tym problemu, a z KK już tak. Możesz pokazać dane, że:
1) ezoteryka nie jest popularna w Czechach
2) ezoteryka jest obiektywnie lepsza niż KK

Powodzenia!
odważne stwierdzenie.


@jestem_na_dworzu: prawdziwe chyba że podzielisz się źródłem że jednak to robi

op ma problem nie z zabobonami, a jedną konkretną organizacją.


@jestem_na_dworzu: dokładnie, zabobony katolików też nikomu nie przeszkadzają, a organizacja znana z krycia pedofilii w swoich szeregach i wtracająca się do polityki w świeckim kraju już tak