Wpis z mikrobloga

Teraz na Twitterze różni ludzie wypowiadają się o tym programie "mieszkanie bez wkładu własnego", że tam trzeba np. limity zwiększyć.

Tylko mordeczki, to absolutnie nic nie da, bo kto dzisiaj ma zdolność na 100% wartości nieruchomości? Ten program mógł działać tylko i wyłącznie w warunkach zerowych stóp procentowych.

Załóżmy że stopy spadną tam do 5-4% za 2 lata - nadal to nic nie zmieni i ludzie nadal nie będą mieć zdolności xd

Przecież jak ktoś nie ma nawet na wkład własny, to taka osoba należy do tej biedniejszej grupy, także musi ona brać kredyt na 100% wartości, a to się nie uda przez kilka najbliższych lat, a być może zerowe stopy procentowe już nigdy nie wrócą.

Albo ceny betonowego złota spadają, albo zerowe stopy wracają.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 27
@haha123 xD szukanie problemu tam gdzie go nie ma, to przeszacowane ceny kurników są problemem a nie limity, bo nawet gdy te zostaną zwiększone to i tak program zakończy się fiaskiem przy braku zdolności.

Rządzący dopiero zaczeli przeciągać line z deweloperami a klienci wstrzymali oddech, ciekawe jak to się skończy w świetle nadchodzących wyborów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Iluzyt to rząd zadecyduje, co dalej bo ma władze nad podażą pieniądza.
Póki co rząd postanowił sypac pieniądz transferami socjalnymi, więc żadna złotówka nie poplynie na rynek nieruchów tylko na pozostałe branże niezależne od kredytów.
@Iluzyt: Brak wzrostu cen przy inflacji, to też jest spadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@haha123: Tak się kończy zarządzanie poprzez dekrety. Kiedyś też można było wziąć kredyt na 110% wartości nieruchomości, itp. Ale skończyło się to rekomendacją dla banków ograniczającą takie praktyki, bo analitycy stwierdzili, że to jest niebezpieczne. A tu wychodzi ktoś na scenę i mówi, kredyty dla golasów.

Niestety,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@running:

Czyżbyś postulował też pakowanie się teraz po same kukle w akcje CDR


Spokojnie. Ja jeszcze odradzam pakowanie się w giełdę. Jeszcze nie mamy recesji. Teraz czas na obigacje. Na giełdę przyjdzie czas za jakiś czas. Co oczywiście nie oznacza, że nie ma teraz okazji :), ale jak leci cała giełda to lecą również spółki z potencjałem. Poczekajmy do środka recesji i wtedy można się pakować.
6000 netto. Znajdziesz dzisiaj coś fajnego do 325k?


@haha123:

Ja sprawdzałem na Expander, oraz na Notusie, przy kosztach stałych miesięcznie jakieś 1600.

Teraz sprawdziłem zdolnosc malzenstwa z jednym dzieckiem z sumą dochodów netto 10 000 (niech będzie razem z pińcet plus ktoś tu pisał, że banki to wliczają do zdolnosci) to zdolnosc wynosi 478 981 złotych (w kalkulatorze ING którego używałeś)

Mieszkanie w drugim najdrozszym miescie na slasku które mam przyjmujac,