Wpis z mikrobloga

Jestem z rodzinką na wakacjach w hotelu tzn. rodzinka jest ja pracuję - jak kończę pracę to dołączam do familii. Chciałbym pobyt rozliczyć na #jdg Wiadomo, wystawienie faktury przez hotel to żaden problem. Pytanie jak to rozliczyć później? Jaki opis przyjąć na fakturę tak, aby US nie przyczepił się? Czy może lepiej rozbić koszt na dwie faktury tj. jedna fakturą byłaby tylko na mój pobyt i tę fakturę rozliczyłbym tylko jako koszt. Z góry dzięki za wskazówki.
#jdg #b2b #programista15k #vat
  • 31
@JuzTuKiedysBylem: nie to nie jest ten sam poziom. Ja pracuję i przy okazji próbuję nowe umowy zawrzeć . Poza tym, żona też ma swoją działalność i gada z klientami na callach... NIe wiem co jest złego w optymalizacji kosztów i przy 'okazji' z korzystania z wakacji...
@bill-adamsonn: to że masz tam jak pracować w OK warunkach to nie znaczy, ze ten wydatek pomógł ci osiągnąć przychód. Jak byś siedział w domu to byś też ten przychód osiągnął. Nie zakładałeś, że jak wyjedziesz to ten wyjazd przyczyni się do osiągnięcia przychodu. To, że możesz dalej sobie pracować to nic nie zmienia
@bill-adamsonn dokładnie ten sam. Pojechałeś sobie w celach rozrywkowych, a nie na spotkanie biznesowe do klienta. Pracujesz na miejscu bo szkoda Ci kilka dni z faktury urwać. Jeszcze myślisz jak tu wykorzystać sytuację i #!$%@?ć państwo na podatek.
Dla mnie januszerka i zgadzam się w pełni z @WyjmijKija.
Zawijasz gówno w papierek tymi tłumaczeniami.
@bill-adamsonn jak jedziesz do klienta i przy okazji zabierasz rodzinę to nie wiem o co się pytasz tu w ogóle. Normalne, że możesz swój nocleg wrzucić w koszta bo to podróż związana z wykonywaniem działalności. Jak to zrobić, żeby było dobrze to już księgowa Ci powinna powiedzieć. Uważaj tylko na śliskie kafle przy basenie, bo jeżeli podróży biznesowej za granicę nie zgłosiłeś do ZUS to jesteś właśnie bez ubezpieczenia zdrowotnego. ( ͡