Wpis z mikrobloga

Boli mnie to jakie reguły rządzą światem. Zepsucie moralne, brak zasad, konsumpcjonizm, pogarda dla osób wykształconych, oczytanych. Od najmłodszych lat w szkole "kujoni" "nerdy" są wyszydzani, wyśmiewani i odrzucani przez społeczeństwo. Natomiast patusy, wysportowane Oskarki i Juleczki co ledwo zdają na dwójkach i trójkach są duszami towarzystwa i są najbardziej lubinani. Jestem ciekaw czy gdyby Einstein żył w obecnych czasach, to czy by w ogóle coś osiągnął, czy może w wieku 25 lat po skończonych studiach i zarobkach 3k netto na rękę po inżynierce nie popadłby w depresję, bo przecież rynek matrymonialny dla niego by nie istniał. Boli mnie to, że w mediach wszelakich promuje się głównie patologię jakieś Love Islandy czy inne tego typu programy Big Brothery. Jeśli chodzi o internet to już w ogóle promuje się głównie osoby, które całe życie poświęcają na siłowni, są ładni i lansują się hajsem. Zero głębszych treści. Jakieś ekipy, Frizy, domy X? Nie wiem już nawet, bo staram się tego nie śledzić, ale mimo wszystko trzeba by żyć pod kamieniem by nie usłyszeć nigdy o nich. Boli mnie, że takie osoby co nic dla świata dobrego nie robią, wręcz często ukazują w swoich filmikach szkodliwe i gorszące treści są idolami młodzieży. Boli mnie, że influencerzy, często reklamujący scam, patoyoutuberzy, marni artyści typu disco polo, sportowcy, piłkarze zarabiają często więcej w miesiąc niż pielęgniarka, szambiarz, czy zegarmistrz, czy zwykły pracownik na produkcji przez całe życie zdołają zarobić. Czy świat nie stanął na głowie? Znam zasady panujące, wiem czemu np. taki Leo Messi zarabia tyle ile zarabia, ale mimo, że darzę go sympatią, to jednak uważam, że sumy które on zarabia są chore i obrzydliwe. Czemu Marek po politechnice musi charować do śmierci za 4k a nawet daj mu Panie Boże 10k netto miesięcznie. Co to są za pieniądze? Przecież przy obecnych cenach nieruchomości, nawet zarabiając więcej niż 90% Polaków kupno mieszkania w mieście wojewódzkim to około 20 lat pracy. Boli mnie to, że tacy nic nie wnoszący do życia influencerzy mają piękne domy, markowe ubrania i najnowsze samochody, a zwykły szary uczciwy człowiek, który w czasie gdy oni balowali, on zakuwał noce nad książkami, teraz zarabia w porównaniu do nich śmieszne pieniądze. Boli mnie pogarda dla osób o wykształceniu humanistycznym, społecznym, a potem się dziwić, że rządzą w Polsce populiści. Boli mnie słaby poziom wiedzy ogólnej Polaków, że obecna władza znowu na piedestał wynosi ludzi niewykształconych, obecna propaganda wyśmiewa chociażby Tuska za znajomość języków obcych. Boli mnie, że coraz mniej nadziei widzę na przyszłość swoją jak i naszego kraju. Znalezienie kobiety będąc przeciętnym, introwertycznym chłopakiem graniczy z cudem. Niestety najgorsze jest to, że nie widzę szans na poprawę obecnego stanu rzeczy. W tych czasach dobre, mądre pary zazwyczaj albo w ogóle rezygnują z potmomstwa, albo decydują się na max 1 jedno dziecko, jak już zaszaleją to 2. Najwięcej dzieci obecnie rodzi się w biednych, słabo wykształconcych, często patologicznych rodzinach. Nie dość, że przyrost naturalny jest na katastrofalnym pioziomie, to jeszcze nowe pokolenia będą najprawdopodobniej coraz głupsze i coraz bardziej konsumpcyjne, a kto wie czy w ogóle dożyją wieku średniego, czy nie będzie katastrofy klimatycznej, a może wojny? Przecież tuż obok nas obecnie dzieją się dramaty ludzkie, a napięcia na linii Chiny-Usa-Rosja zwiastują, że może być jeszcze gorzej i zrobić się z tego konflikt o charakterze globalnym. Gdybym mógł jeszcze raz się urodzić, chcialbym urodzić się ładnym, wysokim mężczyzną o IQ szympansa i żeby nie mieć żadnych zmartwieć i przemyśleń. Żeby żyć z dnia na dzień, pochłaniając się coraz bardziej w konsumpcji dóbr doczesnych. Niestety, inteligencja i wrażliwość w obecnych czasach (a właściwie to wcześniej też) jest jak wyrok cierpienia na całe życie.
#przegryw #przemyslenia #swiat #wojna #depresja #przemysleniazdupy
Pobierz KRZYSZTOFDZONGUN - Boli mnie to jakie reguły rządzą światem. Zepsucie moralne, brak z...
źródło: comment_16600762962r0VHE1kNmf9r8lHd3zy58.jpg
  • 14
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Zgadzam się z Tobą i bardzo mnie to boli, jednak mimo wszystko nie chciałabym się urodzić atrakcyjniejszą i głupszą. Dla mnie świat stoi na głowie i często nie mogę tego znieść, dlatego staram się budować wokół siebie swoją rzeczywistość, żyć w zgodzie ze sobą i pielęgnować swoje wartości na przekór wszystkiemu. Czasami jest tam samotnie, jednak nie jestem w stanie iść ze sobą na kompromis. A tych wszystkich nieświadomych ludzi,