Wpis z mikrobloga

i dał się #!$%@? tak myślę


@Titufe: czytałem ostatnio książkę 444 i nie wiem co tam było faktem, a co fikcją literacką, ale wedlug niej to była totalnie frajerska akcja. Jego formacja ciężkiej jazdy przeprowadziła szarżę na turecką piechotę totalnie bez rozkazu głównego dowódcy, a zatem bez koordynacji z resztą wojsk i wydarzeń na polu bitwy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@bitcoholic: Nie do końca to właściwe, już od samego początku, bo przecież Mieszko faktycznie bardzo wierzący w chrześcijaństwo i mający krzyż zamiast mózgu to raczej mało prawdopodobny scenariusz. Tym bardziej, że za czasów Mieszka tej chrystianizacji na ziemiach polskich prawie w ogóle nie ma, w dużych grodach są jakieś pojedyncze niewielkie fundacje świątyń ale archeologia nie odnalazła powszechnych pochówków chrześcijańskich czy powszechnych chrześcijańskich symboli jak krzyżyki. Dopiero za Chrobrego ruszyła przymusowa
  • Odpowiedz
@padobar: królów tylu nie było. Są tu też książęta po rozmontowaniu kraju przez Krzywoustego. Od niego aż do Łokietka są rożnej maści książęta. Później masz królów z Jagiellonów, a dalej ekipa królów elekcyjnych.
@Alky: pusto, w sensie, że uciekł z kraju? Czy co?
  • Odpowiedz