Wpis z mikrobloga

@Filodendron z tego co wyczytałem to oficjalnego nie ma do fanowskiego rozleciał się skład który miał je zrobić

@Promymir: grałem wiele lat temu w eu2 ale z tego co pamiętam raczej nie długo i jak to za dzieciaka, jakoś mnie nie wciągnęła wtedy
@Ksiunc: EU wcale nie jest trudną grą, nie słuchaj się ich. Jest grą czasochłonną, ale na pewno nie trudno. Nie ma co zaczynać od EU3 bo jest strasznie archaiczna i "niedzisiejsza". Wal śmiało w EU4, angielski w tej grze to naprawdę.. właściwie ograniza się tylko do 'declare war', 'yes/no' i 'offer peace'... :x
@Ksiunc: ktoś ostatnio pisał że w EU4 tutoriale są naprawdę "niezłe", oczywiście lepiej zagrać jakimś prostym krajem na początek, jak np Hiszpania. Wiadomo, że pierwsza gra raczej nie będzie należała do udanych, ale warto poogarniać samemu. To nie jest "skomplikowana" gra, wbrew pozorom. ;) Po prostu nie ma takich gier na rynku i dlatego tak się może wydawać, ale to nie są już czasy CK1 czy HoI2. :P
@Ksiunc: poczytaj trochę o handlu albo odpal samouczek z gry ewentualnie. Ale i tak najlepiej będzie odpalić rozgrywkę na próbę jakąś Kastylią albo Polską, 50 lat i kumasz już wszystko co się dzieje;p
@alfredbuzdygan: Ja po dodatku HttT nie czułem różnic względem EU4*. A nawet był dostępny start pół wieku wcześniej. Dziwne że nikt go nie zbackportował do EU4.

* Jedyna zmiana którą czuję to zupełnie nowy model handlu.