Wpis z mikrobloga

Cześć, tworzę nową grę pod tytułem The Infection: First Week. Gra survival, w świecie który rozpoczyna zżerać infekcja i zmieniać ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). W grze gra się ocaleńcem - zwykłym szarakiem który stara się przetrwać. Generalne nastawienie na to aby z małą ilością zasobów przetrwać, nie dać się zainfekować, szukać nowych ocalałych, spełnić ogólne zadanie i dostać się do punktu "X".

Podejmuje się decyzje gdzie iść na globalnej mapce, a następnie ta mapa zostaje w detalu przedstawiona i rozpoczyna się poruszanie postaciami, walka lub też omijaniem, wydawaniem staminy na poszczególne akcje, zbieraniem przedmiotów itd. I czym prędzej uciekać z danej lokalizacji zanim pojawi się noc, bo robi się srogo .
Poniżej trochę renderów z zawartości gry. Gra będzie miała tryby od solo do 4 osób. Mapka może być znana graczom mojego poprzedniego tytułu .

Poniżej można obejrzeć teaser:
https://heavypunch.com/the-infection-first-week/

I teraz pytanie, czy taka ilość elementów na stole jest całkiem ok i nie przytłacza zawartością? Chciałem żeby była możliwie jak "najchudsza".

Więcej zdjęć w komentarzach.

#grybezpradu #gry #gryplanszowe #planszowki
Pobierz mvvm - Cześć, tworzę nową grę pod tytułem The Infection: First Week. Gra survival, w ...
źródło: comment_1659970847uYo7lovnZ7VPuLJ37GnuS4.jpg
  • 13
@mvvm: Bardzo fajne, zawartości nigdy za wiele. Więcej fajnych grafik, jakichś designerskich żetonów, kart itp. ktoś powie że forma nie jest ważna, ale popatrz na taką grę Splendor - lubię w nią grać bo jest dobrze wykonana.
@Egribikaver: tak tak, zawartości będzie wystarczająco, chodzi tylko o to czy gra nie zajmuje za dużo miejsca na stole i żeby nie bylo za duzo elementow tak zeby dalo sie to ogarnac ;)
@mvvm: W takie gry grają ludzie co mają na półce terraformację Marsa więc nadmiar zawartości na stole nie jest problemem. Tam chyba widzę jakieś notesy, tego osobiście nie lubię jeżeli muszę coś podczas gry pisać. Wolę już nawet stackować żetony na polach :P
@Hershel: z pamieci z tego co kojarze to 6 dwu stronnych, ktore bedzie sie laczyc ze soba lub samemu ;) uklad na mapie tez sie zmienia (itemow, znajdziek, przeciwnikow, drzwi, blokad itd).( ͡° ͜ʖ ͡°)