Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem ostatnio #bmw #e46 auto świetne, ale ma tragiczne nagłośnienie. W mojej starej e46 było tak samo, te auta poprostu tak mają. Zastanawiam się nad wymiana głośników w przednich drzwiach, i ewentualnie jescze w bagażniku bo to touring. Z tego co widzę są na allegro np jbl pług and play za 250zl 2 głośniki. Ma to sens? Wkładał ktoś coś takiego? Czy może macie jakieś inne pomysły? Odrazu mówię, że tuba 2 bagażniku odpada. #mechanika #caraudio

PS. Są głośniki jedno, dwu i 4 drożne, czym to się różni? I ogólnie na co zwrócić uwagę przy dobrze głośników.
  • 19
@Spiderr: Warto trochę się pomęczyć przy tym samochodzie, jeśli dobrze pamiętam głośniki są montowane do tapicerki, fajnie byłoby zrobić dziurę w blasze i zamontować głośniki 16, wygłuszyć fajnie drzwi, w miarę możliwości dać wzmacniacz i mamy fajne nagłośnienie z fajnym bassem.
@Spiderr: Zawsze się opłaca wymienić. Miałem stara BMW, mam nowa BMW. Każda głośniki po 10zl sztuka.

Kup jakieś średniej klasy głośniki i ciesz się lepszym dziwiekiem.

Ja kupiłem do swojej zestaw plug n play od Focal
@Spiderr: Ja mam tak: oryginalne głośniki i radio, transmiter bluetooth od xiaomi, do odtwarzania muzyki z tel aplikacja Poweramp i tam mam equalizer, który ustawiłem sobie pod auto. Jak puszczam z aplikacji to jest co najmniej 3x lepiej niż radio/cd/youtube. Basy w ten sposób da się podkręcić do tego stopnia, że mi plastiki w aucie trzeszczą.
@Spiderr dziwne, bo i E46 i E90 z Harmanem grają przyzwoicie.

Niemniej gdybym robił nagłośnienie to klasycznie.
Najpierw bym zaczął od wzmacniacza, może zostać seryjne radio CD Business, głośniki minimum to JBL, lepiej Hertz lub u-Dimensions albo Focal.

Przednie drzwi trzeba wygluszyć i tam zamontować np. Odseparowane u-Dimensions 165mm.
Tylne głośniki można odłączyć jeśli jeździsz sam albo po taniości dać JBL.
W E46 coupe z Harmanem są subwoofery pod tylną półką, można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kipowrot: niestety nie mam nagłośnienia Harmann. Myślałem, że zmienię wszystkie głośniki na jakies inne i auto zacznie grać. Nie oczekuje nie wiadomo czego, ale teraz poprostu grają tragicznie. Póki co nie chce wydać więcej niż 500zl na audio więc to chyba nie ma sensu robić cokolwiek. Chyba że sam wzmacniacz coś da.
@Spiderr: Problem polega niestety na tym, ze jak chcesz to zrobić dobrze, to potrzebujesz drugie tyle ile jest warte auto. Chyba ze twój czas nie kosztuje nic, to się w 1/2 wartości auta zmieścisz. I nie chodzi mi tu o jakieś audiofilskie wygibasy.
@kipowrot: Ile jest warta średnio e46 z przebiegiem 200 tysięcy km? 4000zl? To nie jest połowa? Ile czasu na to trzeba? Dwa weekendy? Do tego narzędzia, od ściągarki do klipsów tapicerki, po lutownicę itd. Dalej jest to inwestycja w szrota.
@kipowrot Tak dla przypomnienia, części które włożyłeś aby to auto przeszło przegląd nie maja aż tak dużego wpływu na wartość ( ͡~ ͜ʖ ͡°) chyba ze masz 3L Mpower, to inna sprawa, bo to auto chyba raczej nie traci na wartości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomhc: chłopie, półtorej miesiąca temu kupiłem ta e46 3.0d 204km 2003r za 11,5k. Włożyłem 1k i nic jej nie dolega. Jeszcze wymiana oleju została tylko w silniku i dyfrze.
@kipowrot:

PS. Za 4k to kupisz #!$%@? na 3 kołach z przebiegiem 600k.
@Spiderr Panie jakie 600tysiecy, przecież wszystkie na otomoto i na Słomczynie maja max 200k! ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Tak czy siak, 330d to chyba po 325i najlepszy wybór pod względem silnika