Wpis z mikrobloga

Cześć,
mam dość ciekawy i #!$%@?ący problem z internetem. Według speedtestu - ping/download/upload wszystko jest w porządku i necik śmiga normalnie, fajnie z pełną prędkością. ALE! Po zagraniu w jakąkolwiek grę przez neta, ping wzrasta do 1000 momentalnie, nie da się grać, ale jak odpalę speedtesta podczas gry, wszystkie limity są w porządku i ping w grze podczas testu internetu (np. na speedtest.net) TEŻ JEST W PORZĄDKU XD kiedy test się kończy, ping znowu wzrasta.
Dzieje się tak tylko podczas odpalenia jakiejś gierki na lapku, na telefonie wszystko gra jak powinno. Problem jest identyczny zarówno przy internecie radiowym, jak i hotspocie z telefonu. Zainstalowałem antywirusa, przeskanowałem jak trzeba i nadal nic :(

Jakieś porady/tipy? Bo nie chce mi się formata robić.

#problem #komputery #it #internet
  • 10
@kuba1345: albo zapytaj się swojego ISP czy czegoś nie zrobił (skoro na komórce działa)
albo wpisz na lapie w pasku start "ping www.wp.pl -t" bez nawiasów i zobaczy czy pingi skaczą (zamiast www.wp.pl możesz wpisać adres IP serwera)
dodatkowo najpierw przeskanuj lapa malwarebytes, potem antyświrusem np comodo, następnie wyłącz swoje antywirusy i sprawdź.
albo zapytaj się swojego ISP czy czegoś nie zrobił (skoro na komórce działa)


@niegwynebleid: no jak chłop pisze, że na komórce działają gierki to na pewno mu chodzi o Wi-Fi. Czemu w ogóle sugerujecie problemy u ISP, skoro na hotspocie z telefonu to samo?