Wpis z mikrobloga

@JeffreyLebowski kamizelki dla tylu osób na ile masz wpisane w aucie.
Apteczka zgodna z DIN nie pamiętam którym (1314 czy coś...)
W Czechach gaśnica w zasięgu ręki z miejsca kierowcy najlepiej ( schowek czy pod siedzeniem) jak będzie "gdzieś pod kołem zapasowym" to się przyczepią.

Jak auto na gaz- przejściowki.

Dla samochodów osobowych nie kojarzę aby w tych krajach co wymieniłeś były jakieś ograniczenia co do norm spalania.
  • Odpowiedz
@JeffreyLebowski:
Jeśli chodzi o Czechy to tam z tego co pamiętam jest wymóg posiadania tylu kamizelek na ile jest zarejestrowany pojazd a nie tyle ile akurat jedzie ludzi. Ale śmigam przez 8 lat przez Czechy z pięcioma i nigdy mnie nikt nie pytał ile mam ;)

Do Austrii, Czech i do Włoch nie musisz mieć w przypadku osobówki żadnych nalepek odnośnie spalin itp (taki przepis obowiązuje w przypadku wielu niemieckich
  • Odpowiedz
@JeffreyLebowski: tak jak napisla @Adamerio:
Ponieważ jednak z punktu widzenia prawa międzynarodowego każda umowa międzynarodowa wiąże państwo w takim samym stopniu (niezależnie od wewnątrzkrajowych systemów ratyfikacji), to jednym z wymiarów praktycznych Konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności
  • Odpowiedz