Wpis z mikrobloga

@Eplan: na b2b też dostaniesz kredyt bez problemu. W przypadku rozliczania się na KPiR dochód obliczany jest tak samo, jak dla UoP. W przypadku ryczałtu jest nieco inaczej, ale już teraz większość banków honoruje cały przychód (choć jest to uzależnione od obszaru, w jakim prowadzisz działalność - kody PKD). Ja jestem na ryczałcie, w styczniu planuję brać kredyt na zakup domu. Pytałem się w 2 bankach, nie ma problemu.
@jakis_login: dzisiaj rozmawiałem z posrednikiem to mowil ze na ryczałcie 2 banki biora pod uwage przy ryczałcie powyzej 12 miesiecy a reszta po 24 miesiacach. I że niby biora pod uwage 25-50% przychodu
@Eplan: żaden liczący się bank nie zamknie swojej oferty dla ryczałtowców wiedząc, jak bardzo spada zainteresowanie hipoteką. Kwestia tylko czasu, przez jaki jest się na ryczałcie. W większości przypadków rok lub dwa lata wystarczą. I o ile teraz banki różnie podchodzą do kwestii liczenia zdolności od przychodów, o tyle to też się z czasem zmieni, bo jednak na b2b pracują ludzie o największych dochodach/przychodach na ryczałcie.
@jakis_login: @IceBeast: ogólnie kojarze ten post a generlie chciałem sie dowiedzieć czy ktoś sie orientuje czy na UOP wystarczą 3 miesiace :) ale dziękuje za pomoc


@Eplan: Tak, obecnie w części banków wystarczą 3 miesiące, natomiast, jak widać w moim zestawieniu do którego link wysłał @JC97 zdolność kredytowa, szczególnie w przypadku ryczałtu nie jest największa. Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest obecnie wymagany w dużej części banków to co
via Android
  • 0
@marcpol wystarczy praca w tej samej branzy? Kontynuacja tego samego zakresu u tego samego pracodawcy mi nie odpowiada że względu na brak ulgi na zus