Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam taki dziwny problem po wypiciu alkoholu.
Kiedyś mogłem iść na imprezę, popić, przed snem wypiłem sporo wody i na drugi dzień tylko lekkie zmęczenie.
Teraz dopóki wypije mało, 2-3 drinki to na drugi dzień nie mam żadnych problemów.
Jednak rzadko, ale jednak, wypije więcej. Głównie wódeczki.
I kurde mam migrenę przez kolejne KILKA DNI. Przez to prawie przestałem pić. Ale w ten weekend znowu dałem się namówić na nieco więcej z nadzieją, że dobrze pojem, nawodnienie się przed snem - będzie git.
I nie jest. Drugi dzień migreny....pewnie puści po kilku dniach. Najlepsze, że oprócz bólu głowy nie na drugi dzień czułem się całkiem dobrze. Alkomat o 9 rano wskazywał, że nic nie mam...
Skąd to się bierze?
Nie mam jakiegoś problemu z alkoholem. Nigdy nie pije w tygodniu. Weekend maks 3-4 drinki. Czasami po prostu coś wypadnie i chcesz się napić więcej i się nie da, bo mi dowali migrenę przez kilka dni.

#alkohol #alkoholizm #wodka #whisky
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiskoler_double: Jestem na etapie picie towarzyskie. Ja nie czekam na weekend żeby walnąć drinka i się odprężyć. Nie szukam okazji, nawet jak pije drinka to tak pół kieliszka whisky wleje do szklanki dla smaka.
Może z 3-4 razy w roku rzeczywiście wypije większe ilości. Znaczy chciałbym, ale nie mogę przez migreny. Może rzeczywiście kupię elektrolity jak @szucharles radzi. Jakoś szczególnie mnie z nich wypłukuje.
Kiedyś mogłem iść na imprezę, popić, przed snem wypiłem sporo wody i na drugi dzień tylko lekkie zmęczenie.

Teraz dopóki wypije mało, 2-3 drinki to na drugi dzień nie mam żadnych problemów.


@Pompejusz: jeśli między tymi okresami minęło więcej niż 5 lat, to przyczyną jest starzenie się organizmu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pompejusz: wiek tutaj nie ma większego znaczenia. To kwestia indywidualnych predyspozycji każdego organizmu. Ja na przykład nie mogę już pić wina (lvl 31), chociaż kiedyś bardzo je lubiłem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Teraz nawet po jednej lampce na drugi dzień zdycham (widocznie mój organizm nie radzi sobie z taniną). Poza tym doświadczenie też mówi mi, że po prostu duże ilości alkoholu mi szkodzą, więc staram się ich
@Pompejusz: Właśnie w takim momencie browary wchodzą idealnie, ale to ryzykowna metoda bo wydaje się, że mimo picia ciągle jesteśmy trzeźwi, ale to tylko nam się tak wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i


@Pompejusz: miałem znajomego co w pewnym okresie zaczął tak zdychać, a wcześniej był mocny zawodnik okazało się że zdaje się ma wrzody czy coś tam innego mu urosło w żołądku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MMARS: @neski:
Kilka miesięcy temu popiłem trochę szkockiej i miałem to samo. Jak mnie pamięć nie myli pierwszy raz takie silne bóle miałem po bimbrze po którym kiedyś kaca nie miałem wgl.
@DarnoQ: Może pójdę do lekarza bo mam refluks żołądka ale ostatnim czasem prawie zaniknął dzięki odstawieniu kawy i papierosów...
@Pompejusz: wiesz, bimber i bimber - wszystko zależy ile procent wychodzi z urządzenia. Jak chcesz mieć pewność to naprawdę zrób sobie test, kup spirytus, rozrób z wodą - odstaw żeby się przegryzło i wio. Powinno być o niebo lepiej
@Pompejusz: Aż takim znawcą nie jestem ale twierdze, że to zależy od rodzaju slkoholu.

Druga sprawa to twoj organizm się zbuntowal. Mowi stop. Nie lubię alkoholu i daje ci wyrazne sygnały.

Może go posluchaj i przestań pić. To jest najlepsze rozwiązanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)