Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 101
@dean_corso: z tego co pamietam w UK daja drugie 10k wolne od podatku kapitalowego, maja odpowiednik IKE/IKZE ale z wielkrotnie wiekszym limitem niz 10k pln.

Po roku trzymanka krypto (nie wiem jak innych assetow) w DE nie placi sie podatku.

Co on #!$%@? xD
  • Odpowiedz
Po roku trzymanka krypto (nie wiem jak innych assetow) w DE nie placi sie podatku.


@yhbgrobdoivbvwamsv: W USA jest bardzo podobnie, jest stosunkowo wysoki podatek od zysków kapitałowych w assetach trzymanych mniej niż rok (stawki od 10% do 37%), w przypadku assetów trzymanych rok i więcej stawki to 0%, 15% i 20% w zależności od zysków (żeby załapać się na np. 20% to trzeba zarobić ponad 445k$)

W Polsce może i
  • Odpowiedz
czymu musze płacić z mojej lokaty 10k tyle złotych podatku???? to moje piniundze oddawać mi je!!!


@niochland: Lepiej - często w bankach od razu dają odsetki z potrąconym podatkiem, więc nosacz myśli, że podatku nie zapłacił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dean_corso "O wy robaki polaki cebulaki, za mało wam śrube dokręciliśmy, patrzta ile w Niemczech a w Danii ile jest procent podatku, wy chamy polskie, równać w górę podludzie, a po europejsku będzie"
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Z tymi zmianami dotyczących stackowania już coś zrobili? słyszałem, że w Niemczech było 10 lat od momentu stackowania ale teraz ponoć tak jak normalne trzymanie (rok czasu od zakupu). Ciekawe czy ten rok stackowania liczy się od momentu zestackowania czy odstackowania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: kek to firma z uk da skarbówce wszystkie dane o jakie ta poprosi

@dean_corso: z uk powiadasz xD nawet nie wiesz w jakim kraju trzymasz pienoadze

@yhbgrobdoivbvwamsv: Z mojej wiedzy to US musi się skierować do revoluta o dane. A myślę, że mała jest szansa, że ktoś przeskanuje moje przelewy, zauważy przelew do revoluta, a potem się do nich zwróci.

@suweren_sudoku: jak wyplacasz 500zl i masz inne
  • Odpowiedz