Wpis z mikrobloga

@noonamed: bawie sie i midjourney i dalle od jakiegos miesiaca i ja nie jestem #!$%@? przez tą technologie. Wiadomo, na początku jest wow i zachłyśnięcie się możliwościami, ale możliwości kontroli wyników są raczej iluzoryczne. Midjourney wypluwa fantastyczne wyniki, pod warunkiem że nakarmisz promptem uwzględniających konkretnych artystów, co jest wątpliwe moralnie. Dall-e natomiast potrafi fajnie generować bardziej realne obrazy, ale artystycznie idzie mu gorzej.

Dla mnie to wciąż bardziej ciekawostka i upłynie
@einz

@noonamed: bawie sie i midjourney i dalle od jakiegos miesiaca i ja nie jestem #!$%@? przez tą technologie. Wiadomo, na początku jest wow i zachłyśnięcie się możliwościami, ale możliwości kontroli wyników są raczej iluzoryczne. Midjourney wypluwa fantastyczne wyniki, pod warunkiem że nakarmisz promptem uwzględniających konkretnych artystów, co jest wątpliwe moralnie. Dall-e natomiast potrafi fajnie generować bardziej realne obrazy, ale artystycznie idzie mu gorzej.

Dla mnie to wciąż bardziej ciekawostka i
Dla mnie to wciąż bardziej ciekawostka i upłynie dużo wody, zanim stanie się to użyteczne narzędzie.


@einz: To już jest użyteczne narzędzie, zauważ ile masz gównoserwisów internetowych gdzie obrazków jest od #!$%@?, O ile taki dalle jest tańszy od stocka to już masz realne użycie. Przede wszystkim przychodzisz do dalliego i mówisz "mordo zrób mi srającego kota na pustyni" - pyk jest kot srający na pustyni, idealny do zilustrowania gównoartykułu o
@sambarumba: @Bielecki:

chlop wyklikał godzinę żeby uzyskać logo zgodne z pewną koncepcją, która mu sie wyklarowała. Tak, to wyglada jak proces twórczy, bardzo fajna sprawa, tylko że to dalej jest bardziej kolaż styli i przypadków, niż celowość. Jak widzisz autor bardziej poszukuje czegoś co go zadowoli, a nie konkretnego designu.

Generator mniej lub bardziej konkretnych obrazków? Tak.
Czy można je wykorzystać? Tak, w wielu przypadkach.

Konkretny design do konkretnych celów?
@nilfheimsan: @konsumpcjusz: @Bielecki: @sambarumba: @einz: @noonamed:
Wszyscy podniecający się tymi softami, wiecie dlaczego niektore efekty są takie super? Bo jednak mimo wszystko końcową selekcję robi białkowy robot zwany użytkownikiem i też doskonale widac, że zdolny grafik z wyczuciem ma 100x lepsze wyniki niż zwykly random.
Owszem dla koncepciarzy to będzie świetny tool by przyspieszyć pracę czy pozbyć się artystycznego blocka, ale finał finałow nikt nikogo nie
@einz: no ale zaraz, ja odnosiłem się, do

Dla mnie to wciąż bardziej ciekawostka i upłynie dużo wody, zanim stanie się to użyteczne narzędzie.


A nie mówiłem, że trza #!$%@?ć wszystkich artystów na bruk, bo AI, bo to bzdura.