Wpis z mikrobloga

@straznik_internetuf: ciężka to jest 7er jak ma ponad 2 tony, nie miejski kompakt

1.4T skutecznie sobie radzi z tą budą, w normalnej jeździe. Gdyby to było 1.4 n/a to bieda, ale 1.4T ładnie ciągnie od dołu, sam byłem zaskoczony
Ewentualnie inne propozycje 20-40k pln, 2010+, benzyna, zależy mi aby miało minimum te 120km żeby dało się tym jeździć, a nie że muszę klimatyzacje wyłączać bo mocy brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodobały mi się focusy 3, ale tam 1.6 100km albo ecoboost w który pękały głowice ze względu na problemy z chłodzeniem. Skoda,audi,golf to tfsi którego troche się boję - wada z paleniem oleju, remont silnika 10k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@straznik_internetuf: ja osobiście mam ufoka właśnie i fakt jest sztywny i niski i jak ma to być typowo miejski samochód to fakt bym nie brał. U mnie się sprawdza bo nie jeżdżę aż tyle po mieście, ale na początku nie zwonlilem na progu i wjechalem na 2 jakoś z 25 kmh i obrysowalem od spodu. Może mondeo mk4?
@Chomiczenko: samochodem jeżdzę pół na pół trasa/miasto. Jeżdzę sam, nie woże bagaży, dlatego troche nie widzę sensu kupowania większego auta, większe spalanie, trzeba mocniejszy silnik brać itd. Do tego najczęściej są tam większe przebiegi robione + auta są droższe. Dlatego własnie rozważam hatchbaki jak astra, focus, megane itd.
Ja tego civica też rozwazważam, ale nie wiem, jakoś nie jestem przekonany do niego. Może oglądne jakiegoś i się przekonam.

Co do fordów,
z tym 1.4t 140m? Który rok? Miałeś jakieś przygody z skrzynią biegów ? Lub np wczesną wymianą dwumasu ? Lub ogólnie jakieś kosztowe usterki


@straznik_internetuf: brałbym astre w automacie. Tak, wiem że to hydrokinetyk. To akurat jego zaleta. Może laguna III coupe?
@Gent: w cenie w której szukałbym takiej astry to raczej cięzko z automatem + słyszałem że raczej wolny jest. Z tego co się orientowałem to narpawa skrzyni to 1,5-2,5k w zaleznosci od warsztatu, więc cena do przeżycia.
Co do laguny, no niby fajna, ale jak odrzuce diesla to nie dużo zostaje, tam było v6 lub 2.0t ? V6 będzie pewnie palić dużo, wiec zostaje 2.0, to ogłoszeń jest mało.