Wpis z mikrobloga

4 miesiące na zielonej wyspie za mną.

Czemu tak długo nic nie pisałem?
Sam nie wiem, ale czułem jakąś blokadę, żeby przelać na wirtualny papier co u mnie.
W pewnym sensie będzie to wpis podsumowujący moja przygodę tutaj, bo już planuje zmianę kraju zamieszkania.
Możecie się więc domyślać, że za tą decyzja stać muszą jakieś powody.
I owszem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Głównym jest oczywiście rynek mieszkaniowy, który co tutaj dużo mówić- leży i kwiczy.
Wynajęcie czegoś sensownego szczególnie w mojej sytuacji (singiel) graniczy z cudem.
Kolejnym powodem są perspektywy zarobkowe.
Nie mam co liczyć na znaczącą podwyżkę.
Firma zaproponowała mi kontrakt bezpośredni, a agencja pracy zgodziła się na to, aby mógł pozostać na mieszkaniu agencyjnym.
Czeka mnie jeszcze rozmowa z szefowa, ale to już raczej formalność, bo tak jak wspomniałem sufit płacowy jest zawieszony nisko.

W kilku słowach jeszcze o mieszkaniu na domku.
Da się przeżyć, ale są rzeczy, które oczywiście #!$%@?ą.
Chodzi głównie o podejście do czystości i porządku. Nie będę się nad tym rozwodził, ale są po prostu rzeczy, które się wynosi z domu...

Teraz agencja. Jak wspominałem we wcześniejszym wpisie trzeba trzymać ich krótko.
Mają tendencje do zapominania i zostawiania spraw na później, czego konsekwencje ponosi klient.

Firma.
Na firmie nic nowego. Praca jest nudna, mało rozwojowa i coraz ciężej zwlec się z łóżka, gdy dzwoni budzik.
Z irolami w zasadzie nie gadam (oprócz kierownika i szefostwa),bo ich bełkotu i tak nie mogę często zrozumieć. No i nie jest to bez znaczenia, bo jednak na dłuższa metę wywołuje to w człowieku irytację.
Fakt, że jestem z natury nieśmiały, a do tego introwertyk nie pomaga ( ͡º ͜ʖ͡º)

#irlandia ma dla mnie jeszcze kilka innych minusów, ale to rzeczy mniej lub bardziej subiektywne i nie będę o tym pisał.
Okej.
Tak więc, co dalej? Planuje zostać tutaj jeszcze gdzieś do połowy września. Następnie lecę do Polski zamknąć kilka spraw, a później? Tego dowiecie się w kolejnym wpisie ( ͡ ͜ʖ ͡)
#emigracja #tadumtssszagranico

Macie jakieś pytania? Piszcie, postaram się odpowiedzieć.
Tadumtsss - 4 miesiące na zielonej wyspie za mną. 

Czemu tak długo nic nie pisałem? ...

źródło: comment_16598913815bA7Hx8Tr9MebCUsyiIbtL.jpg

Pobierz
  • 4