Wpis z mikrobloga

Pod wpływem chwili kupiłem bilety do Albanii. Co według was warte jest zwiedzenia. Będę tam 11 pełnych dni. Macie jakieś wskazówki co zwiedzić, czym płacić, gdzie wypożyczyć samochód, może jeździć komunikacją, gdzie są dobre plaże. Każda wskazówka jest dla mnie cenna, dotychczas jeździłem na zorganizowane wakacje
Chciałbym kilka dni pojeździć po atrakcjach Albanii a potem spędzić kilka dni na plaży.
Z góry dziękuję za pomoc!
#albania #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
  • 28
Gijokastra, samo miasto jest świetne, do tego góry wokół, mamy też tam bardzo kumatego rodaka Eryka, fajne wycieczki robi, do tego wielka baza wiedzy o Albanii, warto wziąć trekking od niego.
@aphroman0: plaże to z sarandy w stronę ksamilu włącznie z samym ksamilem.
Ja mimo że robie rocznie kupie kilometrów nie odważyłem się na wypożyczenie samochodu w Albanii, skupiłem się na komunikacji miejskiej :P.
Płacić najwygodnie Lekami albo Euro, i jedno i drugie wymiennie używają, trochę lepszy kurs jest chyba jednak na LEKi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aphroman0:

dotychczas jeździłem na zorganizowane wakacje


#!$%@?, od razu z samodzielną organizacją na głęboką wodę, szanuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja lecę we wrześniu. Samochód ogarnij tu:

Rental cars Tirana
+355 69 588 0047
https://maps.app.goo.gl/xiTJ9RhPBAM6LW5q6

W 11 dni to myślę, że spokojnie da się jakiś objazd zrobić i zahaczyć zarówno o północ jak i południe. Pojechałbym najpierw z Tirany na rejs po Komani, potem dolina Valbony i
  • 0
@validshort
@Krupier
@BaRi
@ramirezvaca
Jak na razie mam wstępny plan wycieczki. W Tiranie zostaje na dwa dni, zwiedzam i wypożyczam samochód. Jadę do Beret, tam nocuje jeden dzień i śmigam do Wlory, Himare i Sarandy. Piękna droga w górach, w pewnej knajpie z super widokiem zatrzymam się na kawę, potem punkt widokowy Llogara.i zatrzymuje się w Himare zobaczyć bunkier na lodzie podwodne, potem kawiarnia na wodospadzie i takim sposobem dojezdzam do Sarandy
  • 0
@Krupier Muszę zrewidować mój wstępny plan i może jakoś polacze z Twoim albo zastosuje Twój plan :)
Ogarniasz wynajem samochodu wcześniej (internetowo) czy na miejscu?
@aphroman0: Jak jedziesz od Banje, to nie nakręcaj się na ciepłe źródła bo są dość spartańskie (i teraz zaczynają coś z nimi robić, więc może być tam różnie) weź sobie jakieś buty co możesz zamoczyć i pójdź w głąb kanionu, warto bo jest naprawdę klimatyczny, jaskinie w skałach z prowizorycznymi linami i drabinami i różne takie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier Muszę zrewidować mój wstępny plan i może jakoś polacze z Twoim albo zastosuje Twój plan :)

Ogarniasz wynajem samochodu wcześniej (internetowo) czy na miejscu?

@aphroman0:

Internetowo. Napisz na whatsupie do typka co ci dałem link i wszystko załatwisz. Płatność gotówką, bez depozytów, pełne ubezpieczenie. 35€ za dzień.

Nie omijałbym północy Albanii, dwa dni na Tiranę to za dużo.
@ramirezvaca: nie no, miasto jest bardzo spoko i ma wiele przyjemnych smaczków, ale mając 11 dni poświęciłbym chyba więcej czasu na inne miejsca po prostu.

BTW, myślisz, że w Langaricy będzie dużo wody we wrześniu. Planuję trekking górą i dołem tak jak tu i zastanawiam się czy najpierw iść dołem, czy górą. Chyba lepiej dołem bo jak będzie woda nie do przejścia to zawsze można się cofnąć, a jak górą i
@Krupier: Ja szedlem w maju, gdzie na 2k jeszcze bylo 3 metry śniegu, wiec na spokojnie we wrześniu przejdziesz, tylko buty sobie weź, takie zebys mógł zamoczyć, bo są miejsca, gdzie po uda wody było.Trasa jest świetna, jak masz czas to pójdź sobie z Permet wzdłuż rzeki w kierunku granicy greckiej jakieś moze 2-3km są zajebiste klimatyczne wiszące mosty w stanie takim nepalskim xD Nam sie nudzilo i z Banje z