Wpis z mikrobloga

Mireczki, da sie jakos zarobic na rolnictwie nie majac doswiadczenia? Moj ojciec ma kilka hektarów, nie wiem ile z tego to pole na którym można cos zasiać, ale tak sie zastanawiam czy nie dało by sie tego jakoś spożytkować (wiem ze kokosow nie zbije)

Obecnie emigracja i po powrocie raczej nic lepszego niz januszex mnie nie czeka, wiec wizja dorobienia jako rolnik nie wydaje sie taka zla

#rolnictwo #biznes #pytanie #pieniadze
  • 11
@m4jkel: ojciec ma kilka hektarów, ale je uprawia obecnie, ma jakieś maszyny czy komuś je wydzierżawił i inny rolnik to uprawia? To bardziej 5, 10 czy 15 hektarów i jaka klasa ziemi? Na początek próbuj zboża bo one wybaczają więcej błędów niż np: rzepak a poza tym nakłady w rzepaku to ponad 5 tys/na 1 hektar, a pszenicę da się nawet za 3,5 tys/ha wyprodukować więc różnica w nakładach 15 tys
@m4jkel: W moich okolicach jest mnóstwo małych gospodarstw na kilka hektarów i dają radę, ale jest to uprawa warzywna. Najprościej byłoby Ci z zieleninami typu koper, natka, szczypiorek. Może jakieś selery na zielono. Jakieś uprawy tunelowe też wchodzą w grę. Nie potrzeba na początek do tego jakichś specjalistycznych maszyn, ale! Musiałbyś ogarnąć odbiorców, ludzi do pracy, no i raczej praca przy warzywach, to praca na pełen etat. Wątpię, że ogarnąłbyś do