Wpis z mikrobloga

Najmłodsza siostra robi teraz kategorie A, zaraz ma egzamin i tak wczoraj z nią pogadałem i mam wrażenie ze jest dziwnie troszkę uczona. Nic nie chce negować ale przypominam sobie swój egzamin z przed lat i różnice jakie wyłapałem to:

Ruszanie pod górkę z hamulca nożnego, jeśli dobrze kojarzę w motocyklu to zadanie można wykonać na dowolnym hamulcu ?

Slalom szybki dwa razy z dwóch stron ? Nie powinno być raz ?

Ósemka i odwracanie głowy przy przecinaniu, nie dam głowy ale ja chyba nie musiałem.

Czytanie poziomu płynów po angielsku tylu full , łów itd ? Chyba wystarczy mówić ninimum, maksimum ?

#motocykle #prawojazdy
  • 7
@calkowitybrakrozumu:

Slalom szybki dwa razy z dwóch stron ? Nie powinno być raz ?

Nawet jeśli nie trzeba to dobrze nauczyć się w obie strony.

Ruszanie pod górkę z hamulca nożnego, jeśli dobrze kojarzę w motocyklu to zadanie można wykonać na dowolnym hamulcu ?


To akurat jest łatwiejsze dla początkującego chyba bo masz wolną rękę w operowaniu gazem

Ósemka i odwracanie głowy przy przecinaniu, nie dam głowy ale ja chyba nie
Ruszanie pod górkę z hamulca nożnego, jeśli dobrze kojarzę w motocyklu to zadanie można wykonać na dowolnym hamulcu ?


@calkowitybrakrozumu: Na egzaminie nie ma znaczenia, z którego hebla ruszy. Ma się nie stoczyć z górki ileś tam cm.

Slalom szybki dwa razy z dwóch stron ? Nie powinno być raz ?


Na slalomie musi mieć tylko średnią 30km/h i nie dotknąć pachołków. Czy zrobi go z lewej lub z prawej to
@calkowitybrakrozumu:
Stan na 2021 bo wtedy zdawałem:
1.Górkę można wykonać z dowolnego hamulca. Z tylnego jest po prostu łatwiej.
2. Szybki z dwóch stron.
3. Przecinaniu czego?
4. Można jak chcesz. Tak w ogóle to nawet nie musisz sprawdzać np płynu hamulcowego tylko musisz powiedzieć jak byś to zrobił.
Ja powiedziałem pełnymi zdaniami typu „W motocyklu Suzuki SFV 650 Gladius okno inspekcyjne poziomu oleju silnikowego znajduje się w dolnej części silnika.