Wpis z mikrobloga

Odnośnie "śmiesznych" filmików z frontu ukraińskiego takich jak tutaj. O ile Ukraińców jeszcze zrozumiem, że jest to ich metoda odreagowania traumy wojennej, to Polacy mający szczery ubaw bez żadnych ogródek to jakiś regres moralny.

Ludzie, zdecydowana większość z was złowiła się na głosowanie na Konfederatów i Budynia w 2015, którzy lecą na tej samej tępej propagandzie w opozycji do Zachodu. W wolnym kraju, o względnym pluralizmie zarówno w polityce, prasie oraz Internecie. Jeśli myślicie, że oparlibyście się temu samemu po ruskiej stronie, przy skrajnie innym dostępie do informacji i rozwoju cywilizacyjnym to jesteście w grubym błędzie. Stawiam tezę, że wielu z was latałaby teraz po froncie ze szczerą wiarą, że czynicie to co jest konieczne.

Rosjan należy tłuc, Ukrainie kibicować, ale czerpanie radości z cierpienia to już sygnał, że coś zaczyna się dziać nie tak z deklem.
#wojna #rosja #ukraina
Pobierz
źródło: comment_1659858970SW64k8DIbu81ep1dXDt41W.jpg
  • 26
@szurszur: Węgry orbana wspierają ruskich.
Jak Węgrzy zaczną wychodzić na ulicę, to orban może poprosić putina o pomoc w pacyfikowaniu swoich zbuntowanych obywateli.
Orbanowi to jest rybka, bo jest skorumpowany.
Taka sama sytuacja jest z naszymi pisowcami.
Jeszcze ze 2 kadencje i też zaczęliby się do ruskich łasić.
Bo jakby nie patrzeć, to co oni robią jest dokładnie kopią tego, co ma u siebie rosja.
Chamska propaganda, kłamstwa, ustawki, korupcja, oligarchizacja
chłopie, ty ręka w rękę z ruską propagandą szczułeś na polskie służby graniczne jeszcze kilka miesięcy temu,


@melquiades: Szczułem? Jak ja nawet byłem za niepuszczaniem tych imigrantów. Daj przykłady nieprawdziwych wpisów na ten temat ''reka w reke'' bo chyba kłamiesz. Co najwyżej pisałem, że nie powinni dac się łapać na nagraniach Białorusinów, a sami powinni nagrywac.
@CJzSanAndreas: Przecież ten obrazek wrzuciłem wyłącznie dlatego, że właśnie fruwał świeżo po wygranych przez PiS wyborach. Jeden z wyraźniejszych przykładów walenia koniach przez oświeconych wykopków do autokratycznych reżimów.
@Tremade: ten obrazek jest BARDZO trafny. Właśnie te babska doprowadziły do rozbrojenia krajów NATO, przez co ruskie mogły zrobić to, co zrobiły.

Węgry orbana wspierają ruskich.


@komentator_2020: Węgry nie mają innego wyjścia, ich kraj jest całkowicie zależny od ruskich surowców. Każdy mówi "przestańcie stać po stronie ruskich", ale nikt nie mówi "dostaniecie za to dostęp do rynku zachodnich surowców".
@tomtom666: Po pierwsze te kobiety nie zmieniły polityki swojego kraju, a jedynie podtrzymywały wcześniej ustalony tor. Po drugie jak widać żaden z tych krajów nie planował i nie planuje żadnych militarnych ruchów, w przeciwieństwie do Szojgu i jego ekipy. Po trzecie jak na razie nie Zachód jest weryfikowany, tylko Rosja, która się skompromitowała w zakresie planowania całej operacji.

Skoro doszło do wojny to niemiecki MON się skompromitował, ale polski MON już